RAPORT

Pogarda

Tusk nie będzie zadowolony. Patryk Jaki znów go wypunktował

Patryk Jaki i Donald Tusk (fot. PAP/Tomasz Wiktor)
Patryk Jaki i Donald Tusk (fot. PAP/Tomasz Wiktor)

Najnowsze

Popularne

„Kaczyński wyciąga nas właśnie z Unii” – zaalarmował na Twitterze szef PO Donald Tusk. „To pan od lat prowadzi w Unii z Niemcami akcję niszczenia wizerunku Polski za to, że obywatele nie wybrali Platformy Obywatelskiej” – odpowiedział mu europoseł Patryk Jaki otrzymując pod swoim wpisem kilka tysięcy polubień więcej niż lider opozycji. W ostatnich dniach to nie pierwsza taka sytuacja.

Rosyjscy turyści w popłochu uciekają z Krymu. Ukraińcy bezwzględni dla Amnesty International [WIDEO]

Na terenie bazy wojskowej Nowofiodorowka na okupowanym przez Rosjan Krymie doszło do kilkunastu silnych wybuchów. Odpoczywający na okolicznych...

zobacz więcej

Donald Tusk napisał na Facebooku, że szef PiS Jarosław Kaczyński chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej.


„Konsekwentnie i z uporem maniaka. Wszyscy zwolennicy Unii muszą to wreszcie zrozumieć. Słowa PiS o armatach i ogniu zaporowym przeciw Brukseli brzmią groteskowo, ale wierzcie mi, tu już nie ma się z czego śmiać” – przekonywał Tusk. 


Zobacz także ->  Żenujący „dowcip” Tuska: kpi z nazwiska minister klimatu

 

Jego wpis polubiło 5 tysięcy internautów. 


Dwa razy więcej pozytywnych reakcji ma z kolei najpopularniejszy z komentarzy pod postem szefa PO. Napisał go Patryk Jaki: „Od lat prowadzi pan w UE z Niemcami akcję niszczenia wizerunku Polski za to, że obywatele nie wybrali PO. Pana partia głosuje za większymi sankcjami na Polskę niż na Rosję”. 


Jak ocenił Jaki, „nikt bardziej niż Tusk nie niszczy zaufania Polaków do Unii Europejskiej”.


Zobacz także ->  Von der Leyen do Tuska: Drogi Donaldzie, uosabiasz nasze wartości

 

Przypomnijmy, że władze UE już wprost krytykują rząd PiS i wyrażają nadzieję, że Platforma Obywatelska przejmie władzę w Polsce. Szefowa Komisji Europejskiej, Niemka Ursula von der Leyen powiedziała otwarcie, że Tusk powinien być premierem Polski.


Spór o gaz


Patryk Jaki z Donaldem Tuskiem starli się w sieci również kilka dni wcześniej.


Lider PO pisał wówczas: „Unia podjęła decyzję o oszczędnościach gazu, żeby bronić się przed rosyjskim szantażem. Przeciwni byli Węgrzy (po konsultacjach z Ławrowem). W ostatniej chwili Węgrów poparła Polska. Decyzję podjęła Moskwa. Pani minister środowiska Anna Moskwa, żeby nie było wątpliwości.”

Dlaczego politycy PO sprzeciwiają się CPK? Horała: W tym tkwi sedno

Już w 2018 roku pomysł budowy CPK krytykował Rafał Trzaskowski, argumentując że jest niepotrzebny, skoro „nowe lotnisko powstaje w Berlinie”. Teraz...

zobacz więcej

Co na to europoseł Zjednoczonej Prawicy?


Zaznaczył, że UE podjęła decyzję, żeby zmusić wszystkich do redukcji gazu, aby ratować Niemcy, które uzależniły siebie i wiele państw od Moskwy. 


„Czyli Polacy mają zmniejszyć użycie gazu, aby ratować Niemcy. A Tusk staje po stronie Niemiec i Rosji. Jak zwykle. Für Deutschland” – podsumował.


Zobacz także ->  Dlaczego politycy PO sprzeciwiają się CPK? Horała: W tym tkwi sedno

 

Komentarz Jakiego znów polubiło niemal dwa razy więcej użytkowników sieci, niż wpis Tuska.


Europoseł dodał także: „Co więcej Donald Tusk jako znany leń nie czyta dokumentów zanim je skomentuje. Tekst nie mówi tylko o dobrowolnym oszczędzaniu, ale o »obowiązkowym zmniejszeniu użycia gazu o 15 proc.« po ogłoszeniu »stanu alarmowego«” – zaznaczył.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej