RAPORT

Tusk kontra Tusk

Szokujące słowa Miedwiediewa. Porównuje Zełenskiego do Hitlera

Dmitrij Miedwiediew (fot. Thomas Peter-Pool/Getty Images)
Dmitrij Miedwiediew (fot. Thomas Peter-Pool/Getty Images)

Naczelny klaun Ukrainy zaproponował „pociągnięcie do odpowiedzialności całej populacji Rosji” – napisał w mediach społecznościowych były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. W kuriozalnym wpisie sojusznik Putin porównał prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do Adolfa Hitlera.

Kuriozalne słowa Miedwiediewa. „Taki jest plan Zachodu”

Rosja osiągnie swoje cele w konflikcie na Ukrainie na własnych warunkach – oznajmił były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, jeden z najbliższych...

zobacz więcej


„To Adolf Hitler jako ostatni próbował zastosować takie pomysły do narodu jako całości. Są jeszcze jakieś pytania o naturę ukraińskiego reżimu?” – napisał Miedwiediew, który obecnie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji. 

 

Przedstawiciel rosyjskiego reżimu odniósł się w ten sposób do słów prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który odrzucił argumenty niektórych polityków, przeciwstawiających się zakazowi podróżowania dla Rosjan do państw zachodnich. 

 

– Powiedzą: „Nie mamy z tą wojną nic wspólnego. Nie można przecież obwiniać za nią całego społeczeństwa”. Otóż można. To społeczeństwo wybrało rząd i nie walczy z nim, nie sprzeciwia się mu, nie krzyczy na niego – mówił ukraiński prezydent. 

 

Przypomnijmy, Zełenski apelował, by kraje zachodnie powinny nałożyć zakaz podróżowania na wszystkich obywateli Rosji, aby powstrzymać aneksję ukraińskich terytoriów. – Najważniejszymi sankcjami jest zamknięcie granic, ponieważ Rosjanie odbierają innym ziemie – powiedział prezydent Ukrainy dodając, że „Rosjanie powinni żyć zamknięci we własnym świecie dopóki nie zmienią swojej filozofii”. 


Miedwiediew straszy „dniem sądu”. Zełenski odpowiada

Wołodymyr Zełenski zareagował na słowa byłego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, który zagroził Ukrainie „zagładą” w przypadku uderzenia na...

zobacz więcej

Zełenski podkreślił, że dotychczasowe sankcje nałożone na Rosję w wyniku niesprowokowanego ataku na Ukrainę 24 lutego br. są słabe w porównaniu z zamknięciem granic dla obywateli rosyjskich na okres jednego roku oraz całkowitym embargiem na zakup rosyjskiej energii. 

  

Po wprowadzeniu zakazu lotów do większości krajów Europy i Ameryki Północnej dla rosyjskich linii, Rosjanie mają trudności z podróżowaniem na Zachód. Nie ma jednak całkowitego zakazu, jakiego domaga się prezydent Ukrainy. Na przykład obywatele Rosji niezmiennie mogą składać wnioski o wizę do USA. 

  

Fińska premier Sanna Marin wezwała w poniedziałek Unię Europejską do wprowadzenia przepisów, ograniczających możliwość podróżowania do krajów strefy Schengen dla rosyjskich obywateli. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej