RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Życie po udarze”. Rozenek o powrocie do sprawności

Najnowsze

Popularne

„Padnij, powstań. Życie po udarze”. To tytuł nowej książki aktora Jacka Rozenka, który w środę w programie „W Kontrze” podzielił się swoim doświadczeniem powrotu do codzienności po udarze. Jak wyznał, już drugiego dnia pomyślał, że przezwycięży trudny czas. – Wiedziałem, że jestem jedyną osobą, która za te życie odpowiada. (…) Starałem się wydobyć z tego – powiedział dla TVP Info.

Ryzyko udaru mózgu. Sygnały widoczne 10 lat przed wystąpieniem

Pogorszenie funkcji poznawczych może sygnalizować zwiększone ryzyko wystąpienia udaru mózgu w ciągu kolejnych 10 lat – wynika z analizy...

zobacz więcej

Rozenek opowiedział, że udar ograniczył jego ciało w normalnym funkcjonowaniu; nie mógł wręcz mówić. Jak zaznaczył, nawet sam powrót do zdolności mówienia „to jest bardzo długi proces”. – Ja w swoim przeczuciu czuję, że mam całą masę blokad jeszcze – wyznał aktor, wskazując, że chociaż od udaru minęły ponad trzy lata, to jeszcze nie mówi normalnie. Jak dodał, „nie było takiego momentu, że nie mówiłem i nagle zacząłem mówić”.

 

Aktor wskazał, że do sprawności wracał w ośrodku wypoczynku i rekreacji w Gliwicach, w którym ćwiczył z terapeutami, a „poza tym jeszcze kilka godzin leżąc w łóżku”. – Praca polegała na podniesieniu ręki, która leżała po prostu – dodał Rozenek.

 

Zobacz także: Udar cieplny może być zabójczy. Jakie pierwsze objawy?

 

Jak też powiedział, jego książka „Padnij, powstań. Życie po udarze” jest skierowana przede wszystkim do osób chorych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej