RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zełenski: Wiem, że wrócimy na ukraiński Krym [WIDEO]

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski we wtorek wieczorem w swoim codziennym wystąpieniu w mediach społecznościowych, w dniu, w którym na rosyjskim lotnisku wojskowym w Nowofedoriwce na zachodnim brzegu Krymu doszło do serii wybuchów, przypomniał, że od zajęcia Krymu zaczęła się rosyjska wojna z Ukrainą i tam też musi się zakończyć. Podkreślił, że wierzy w odzyskanie półwyspu przez Ukrainę.

Eksplozje w rosyjskiej bazie na Krymie. Turyści w panice uciekają z plaży [WIDEO]

W rosyjskiej bazie lotniczej Saki w miejscowości Nowofedoriwka na Krymie doszło do serii wybuchów. Na nagraniach widać kłęby dymu nad jednostką....

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

Zełenski oświadczył, że Rosja zamieniła półwysep, który, jak zaznaczył, zawsze był jednym z najlepszych miejsc w Europie, w jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na kontynencie, a okupant sprowadził na Krym represje, problemy ekologiczne, beznadzieję gospodarczą oraz wojnę.


Według ukraińskiego przywódcy obecność rosyjskich zaborców na półwyspie jest zagrożeniem dla całej Europy oraz globalnej stabilności, a region Morza Czarnego nie może być bezpieczny, dopóki Krym jest okupowany.


Prezydent podkreślił, że rosyjska wojna przeciwko Ukrainie i całej wolnej Europie zaczęła się od Krymu i musi zakończyć się jego wyzwoleniem. 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej