RAPORT

Tusk kontra Tusk

Śmiertelne upały. Niemcy odnotowały znaczący wzrost zgonów

Europa zachodnia zmaga się z wysokimi temperaturami (fot. PAP/EPA/FILIP SINGER)
Europa zachodnia zmaga się z wysokimi temperaturami (fot. PAP/EPA/FILIP SINGER)

W Niemczech w lipcu zmarło o 12 proc. więcej osób niż wynosi średnia dla lat 2018-2021. Według Federalnego Urzędu Statystycznego, który we wtorek opublikował wstępne dane, przyczyniły się do tego również wysokie temperatury.

Synoptyk: Odpoczniemy od upałów

W sobotę będzie chłodniej niż w ciągu ostatnich dni. Termometry niemal w całym kraju wskażą od 19 do 25 stopni Celsjusza. Tylko na południowym...

zobacz więcej

Federalny Urząd Statystyczny naliczył łącznie w lipcu 85 285 zgonów. To o 9130 więcej niż wynosi średnia dla poprzednich lat. Podobnie jak w czerwcu, liczba zgonów była szczególnie wysoka w czasie bardzo wysokich temperatur – podano.


Europa zachodnia zmaga się z wysokimi temperaturami. Meteorologowie we Francji przewidują, że czwarta fala upałów utrzyma się dłużej niż poprzednie; potrwa co najmniej do 15 sierpnia, a termometry regularnie mają wskazywać ponad 40 stopni Celsjusza. W związku z prognozowanymi upałami w różnych departamentach Francji mają zostać ogłoszone alerty pogodowe.


Brytyjski urząd meteorologiczny Met Office oświadczył, że w trakcie zbliżającej się do Wielkiej Brytanii fali upałów temperatury nie będą tak wysokie jak w lipcu, gdy po raz pierwszy przekroczone zostało 40 stopni, ale również będzie ona dłuższa.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej