RAPORT

Tusk kontra Tusk

MRiPS: Przyszłoroczna waloryzacja rent i emerytur może być dwucyfrowa

Przyszłoroczna waloryzacja rent i emerytur będzie być może dwucyfrowa (fot. PAP/Adam Warżawa)
Przyszłoroczna waloryzacja rent i emerytur będzie być może dwucyfrowa (fot. PAP/Adam Warżawa)

Przyszłoroczna waloryzacja rent i emerytur może być dwucyfrowa - zapowiedział we wtorek wiceszef MRiPS Stanisław Szwed. Dodał, że zapowiada się rekordowo ze względu na wysoką inflację.

„Nie można tolerować kłamstwa, dajcie nam pracować”. Prezes Taurona na konferencji posłów PO [WIDEO]

Związkowcy przybyli na konferencję posłów PO Marka Sowy i Wojciecha Saługi w pobliżu Elektrowni Jaworzno. Przypominali, jak wyglądała polityka...

zobacz więcej

Wiceszef resortu rodziny i pracy Stanisław Szwed był pytany we wtorek w TVP Info o przyszłoroczną waloryzację rent i emerytur. – Zapowiada się rekordowo, bo niestety mamy też wysoką inflację - odpowiedział.

Dopytywany o wielkość waloryzacji stwierdził: Myślę, że jednak to będzie dwucyfrowa waloryzacja. Oczywiście my prognozujemy w tej chwili. Ta prognoza jest średnioroczna, ale patrząc jednak dzisiaj na wskaźniki inflacji trzeba założyć, że przyszłoroczna też może być dwucyfrowa - powiedział.

Szwed dodał, że zakładając waloryzację nawet na poziomie 9,7 proc., rząd potrzebowałby ok. 30 mld zł środków na ich wypłatę. W przyszłym roku ten budżet dotyczący środków wsparcia dla emerytów musi być o wiele wyższy niż w tym roku - zaznaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej