RAPORT

Pogarda

Leszek Miller o Polsce: Wrzeszczący bachor, którego trzeba...

Najnowsze

Popularne

Kiedy Polska otrzyma należne środki z KPO? Pomimo likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, czego domagała się Bruksela, do kraju wciąż nie wpłynęły unijne fundusze. Zaostrzenie kursu wobec UE zapowiadają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Leszek Miller zaszokował komentarzem do tej kwestii.

KE zablokuje „główną część” funduszy dla Polski? Sobolewski: Wtedy odpowiemy ogniem zaporowym

Jeśli byłaby próba zablokowania wypłaty Polsce głównej części z funduszy europejskich i Komisja Europejska próbowałaby nas docisnąć do ściany, to...

zobacz więcej

– Polska przypomina wrzeszczącego bachora, którego trzeba wystawić za drzwi, i tak zostanie uczynione – takimi słowami na antenie TVN24 były premier Leszek Miller skomentował spór rządu z Brukselą ws. wypłaty KPO. 


Były premier komentował m.in. słowa sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, który na antenie radiowej Trójki przekonywał, że Polska ma odpowiednie narzędzia, aby odpowiedzieć Brukseli na blokadę unijnych środków.


– To, na co umawialiśmy się z KE, i to, co zostało wypełnione, czyli kwestia Izby Dyscyplinarnej SN, została wykonana. Oczekiwaliśmy, że realizacja zobowiązań nastąpi również z drugiej strony. Nastąpił pokaz tego, jak wygląda prawdziwa polityka KE wobec Polski i my z tego wyciągamy wnioski na przyszłość. Niedługo będziemy mogli powiedzieć, że „jak Pan Bóg Kubie, tak Kuba Bogu” – mówił polityk. 


Pytany, czy PiS „pogodził się z tym, że środków z KPO nie będzie”, odparł: „Ciągle jednak liczymy na opamiętanie w Komisji Europejskiej ws. KPO, ale to już liczenie na zasadzie myślenia życzeniowego”. 


– Jeśli byłaby próba zablokowania wypłaty Polsce głównej części z funduszy europejskich i Komisja Europejska próbowałaby nas docisnąć do ściany, to nie pozostaje nam nic innego, jak wyciągnąć wszystkie armaty, które są w naszym arsenale i odpowiedzieć ogniem zaporowym – dodał.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
Zobacz więcej