RAPORT

Pogarda

Byli ministrowie infrastruktury żądali debaty ws. CPK. Żaden nie przyszedł na spotkanie

Najnowsze

Popularne

Byli ministrowie infrastruktury wystosowali niedawno do premiera Mateusza Morawieckiego list ws. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Domagali się m.in. udostępnienia opinii publicznej wszystkich informacji i ekspertyz. Pełnomocnik rządu zaprosił ich na spotkanie. – Wysłałem listy i zaprosiłem ich do wspólnej debaty. Zorganizowaliśmy salę i… – mówi Marcin Horała (PiS), a za jego plecami widać tylko puste krzesła. – Taka jest odpowiedź, kiedy doszło do „sprawdzam” – podkreśla.

CPK może zniechęcić Putina do ataku na Polskę. Horała o rozmowach z MON

Eksperci wojskowi zajmujący się logistyką przyznają, że CPK umożliwi dużo szybsze reagowanie na wschodniej flance NATO. – Potencjalny agresor,...

zobacz więcej

Rząd robi wszystko, by CPK powstał zgodnie z planem. Opozycja jest temu projektowi przeciwna. Kilku byłych ministrów i wiceministrów, którzy pełnili te funkcje w rządach po 1989 r., zażądało wyjaśnienia szczegółów tej inwestycji.


Mówiłem, że się nie boję. Mogę być sam na ośmioro. Siła argumentów będzie po mojej stronie – stwierdził we wtorek pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała.


Zobacz także ->  „Radykalny sojusz”. PO z KOD-em i AgroUnią przeciwko CPK

 

Pokazując pustą salę za swoimi plecami dodał, że „niestety druga stronie nie wyraziła prawdziwej chęci do debaty”.


Horała przypomniał, że część tych ministrów pełniło swoje funkcje w rządach, które „zwijały komunikację w Polsce i niszczyły połączenia kolejowe”. 


Zobacz także ->  „Manipulacja opozycji o milionowych stratach CPK”. Reakcja wiceministra

 

– Wszyscy pamiętamy kilka tysięcy kilometrów linii kolejowych, które zlikwidowano. W ramach programu inwestycyjnego CPK chcemy je odtwarzać. Po 1989 roku wybudowano niecałe 100 km, my wybudujemy blisko 2000 km – podsumował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej