RAPORT

Tusk kontra Tusk

Pobicie, włamanie, prowadzenie sekty. Ezra Miller z nakazem sądowym

Ezra Miller  (fot. Tim P. Whitby/Getty Images)
Ezra Miller (fot. Tim P. Whitby/Getty Images)

Ezra Miller dostał nakaz sądowy. Rozprawa ma się odbyć pod koniec września. Aktor został oskarżony m.in. o pobicie, włamanie, demoralizowanie nieletniej i prowadzenie sekty. Do tej pory Miller skutecznie się ukrywał, ale policja w końcu go namierzyła.

„Trzeźwy poranek” i aktor hejter. Policja zrywa współpracę z Piotrem Zeltem

zobacz więcej

Do niedawna gwiazdor „Fantastycznych zwierząt” skutecznie się ukrywał, ale 7 sierpnia policja ustaliła jego miejsce pobytu i wręczyła mu nakaz sądowy.

 

Czego miał się dopuścić aktor?

 

Miller ma coraz poważniejsze problemy z prawem. Wiosną media donosiły, że aktor został dwukrotnie aresztowany na Hawajach – najpierw za włamanie i kradzież dokumentów, a następnie za pobicie mężczyzny w barze karaoke. Na początku czerwca okazało się zaś, że aktor został oskarżony o demoralizowanie i uwodzenie nieletniej aktywistki Tokaty Iron Eyes. Pozew przeciwko niemu wnieśli jej rodzice. „Miller przejął nad nią kontrolę, stosując techniki manipulacyjne podobne do tych, które wykorzystują sekty” – tłumaczyli w dokumentach sądowych.

 

Zaledwie kilka tygodni później raport magazynu „Rolling Stone” ujawnił, że Miller przetrzymuje na terenie swojej farmy w Vermont trójkę dzieci i ich matkę. Kobieta wyjaśniła w rozmowie z gazetą, że Miller nie był jej porywaczem, lecz wybawicielem, gdyż pomógł jej wydostać się z przemocowego związku.

 

Czytaj także: Alec Baldwin przyznał się do pobicia Polaka i usłyszał wyrok

 

Ojciec dzieci przebywających pod opieką aktora przedstawił jednak inną wersję wydarzeń. Stwierdził, że nie ma kontaktu z pociechami, a na terenie posesji Millera znajduje się „znacząca ilość marihuany i broni palnej”. „Przechodzę przez piekło” – wyznał. 

To nie koniec sądowej batalii Johnny’ego Deppa i Amber Heard. Aktorka zapowiada apelację

Niespełna miesiąc temu zapadł wyrok w procesie o zniesławienie, który Johnny Depp wytoczył byłej żonie. Ława przysięgłych uznała, że Amber Heard...

zobacz więcej

Ponadto, kilka dni temu pewna kobieta zdradziła w rozmowie z serwisem „Insider”, że w 2020 roku aktor prowadził sektę w Rejkiawiku. Wraz z grupą ludzi zamieszkał w wynajętym domu, który przypominał komunę”. „Nikt nie mógł mu się sprzeciwić” – twierdzi cytowane przez portal źródło.

 

Nakaz sądowy dla Millera

 

Millera nie udało się jednak postawić w stan oskarżenia, gdyż miesiącami skutecznie ukrywał się przed policją. Jak poinformowała stacja telewizyjna News10 ABC, wieczorem 7 sierpnia gwiazdor został zlokalizowany przez funkcjonariuszy. Postawiono mu zarzut włamania i kradzieży kilku butelek alkoholu. Zarzut dotyczy zdarzenia, do którego doszło 1 maja. Aktor wtargnął wówczas na teren domu, w którym nie było właścicieli, jednak zajście zarejestrowały zainstalowane przed wejściem kamery.

 


„Po przeanalizowaniu nagrań z monitoringu i przesłuchaniu świadków policja uznała, że ma podstawy, by oskarżyć 29-letniego Ezrę Millera” – podaje News10. Aktorowi wręczono nakaz sądowy obligujący go do stawienia się w sądzie. Rozprawa zaplanowana jest na 26 września. 
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej