RAPORT

Tusk kontra Tusk

Morawiecki nie miał czasu na spotkanie z Johnsonem? CIR prostuje

Boris Johnson i Mateusz Morawiecki (fot. arch. PAP/PA)
Boris Johnson i Mateusz Morawiecki (fot. arch. PAP/PA)

Konsultacje polsko-brytyjskie miały odbyć się 11 lipca w Warszawie. Na prośbę strony brytyjskiej, po decyzji premiera Borisa Johnsona o rezygnacji ze stanowiska, zostały wówczas odwołane i będą zorganizowane po uformowaniu nowego gabinetu w Wielkiej Brytanii – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Premier Morawiecki w „The Spectator”: Wojna na Ukrainie obnażyła też prawdę o Europie

Wojna na Ukrainie obnażyła prawdę nie tylko o Rosji, ale też o Unii Europejskiej, która nie chciała słuchać ostrzeżeń płynących m.in. z Polski -...

zobacz więcej

Agencja Bloomberg podała w poniedziałek, że polski rząd nie może znaleźć czasu na spotkanie z ustępującym premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. 

  

W publikacji czytamy, że premier Wielkiej Brytanii w ostatnim miesiącu urzędowania organizuje serię wizyt zagranicznych. „Planowana wizyta Borisa Johnsona w Polsce została odwołana po tym, jak biuro polskiego premiera Mateusza Morawieckiego poinformowało Downing Street, że nie ma już czasu na spotkanie z odchodzącym brytyjskim premierem” – twierdzi Bloomberg. 

  

Agencja podała, że wcześniej brytyjscy i polscy urzędnicy omówili kilka potencjalnych dat spotkania i wstępnie uzgodnili je na 8 sierpnia. 

  

„Jeszcze w zeszłym tygodniu urzędnicy z Johnsona wierzyli, że wizyta się odbędzie. Jednak ku rozczarowaniu zespołu Johnsona, biuro Morawieckiego poinformowało ich, że oprócz tego, że wizyta nie może odbyć się 8 sierpnia, jest mało prawdopodobne, że polski premier będzie w stanie znaleźć czas przed odejściem Johnsona z urzędu we wrześniu” – pisze agencja. Rzecznik Johnsona, Max Blain, powiedział dziennikarzom, że wizyta była pierwotnie planowana na zeszły tydzień, ale Johnson zamiast tego wziął udział w pogrzebie północnoirlandzkiego polityka Davida Trimble'a. Blain powiedział, że z polskimi władzami nie uzgodniono kolejnego terminu.  

  

 Do sprawy odniosło się Centrum Informacyjne Rządu. W oświadczeniu czytamy, że konsultacje polsko-brytyjskie miały odbyć się 11 lipca w Warszawie. „Na prośbę strony brytyjskiej, po decyzji premiera B. Johnsona o rezygnacji, zostały wówczas odwołane i będą zorganizowane po uformowaniu nowego gabinetu w Wielkiej Brytanii” – czytamy we wpisie na Twitterze. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej