RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nieuczciwy wędliniarz sprzedawał zepsute wyroby, grozi mu do 8 lat więzienia

Wędliniarzowi grozi nawet 8 lat więzienia (fot. KPP Otwock)
Wędliniarzowi grozi nawet 8 lat więzienia (fot. KPP Otwock)

Najnowsze

Popularne

– Do karczewskiego dzielnicowego zgłaszali się mieszkańcy z informacją, że wędliny, które kupują u jednego ze sprzedawców obwoźnych są stare i śmierdzą. Zakład, w którym powstawały wyroby został skontrolowany przez policjantów i sanepid, a 45-letni właściciel usłyszał zarzut narażenia życia i zdrowia wielu osób – poinformowała otwocka policja.

Obsługiwała kredyty. Przywłaszczyła sobie prawie 4,5 mln złotych

Ponad 2,5 tys. transakcji na łączną kwotę prawie 4,5 mln zł zrealizowała pracownica jednego z wrocławskich banków. 40-letnia kobieta została...

zobacz więcej

45-latek sam produkował wędliny, a następnie handlował nimi na okolicznych bazarkach. Szybko jednak klienci zaczęli się skarżyć na jego wyroby, że są stare i śmierdzą. Skargi dotarły do karczewskiego dzielnicowego, który postanowił przyjrzeć się zakładowi produkującemu te wyroby. 


– Zakład został skontrolowany przez pracowników Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Otwocku wraz z karczewskimi policjantami. Przeprowadzona kontrola wykazała wiele nieprawidłowości. Właściciel nie miał stosownych dokumentów i zezwoleń w zakresie wprowadzania do obrotu żywności pochodzenia zwierzęcego, a produkty przechowywane były w niewłaściwych warunkach. Pomieszczenia zakładu nie spełniały także wymogów sanitarnych i higienicznych, wówczas produkowane i przechowywane w nich wyroby z mięsa stanowiły potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia konsumentów – przekazała mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej komendy.Prokuratura Rejonowa w Otwocku wszczęła w sprawie śledztwo. Prokurator przedstawił zatrzymanemu 45-letniemu właścicielowi pseudomasarni i producentowi wędlin zarzut dotyczący sprowadzenia swoją działalnością niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Może mu grozić nawet 8 lat więzienia. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej