RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nietrzeźwy dróżnik pilnował przejazdu kolejowego

Nietrzeźwy dróżnik został zatrzymany (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)
Nietrzeźwy dróżnik został zatrzymany (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali 61-letniego pracownika kolei, który podczas wykonywania obowiązków dróżnika strzeżonego przejazdu kolejowego miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Brodnica. Dostał 12,6 tys. zł mandatu. Policja wyjaśnia dlaczego

26-latek uciekał samochodem przed policjantami. Podczas ucieczki popełnił wiele wykroczeń i spowodował kolizję. Okazało się, że był pijany. Został...

zobacz więcej

W poniedziałek po godzinie 14 do piotrkowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, że dróżnik na strzeżonym przejeździe w Ignacowie w gminie Rozprza może być nietrzeźwy.


– Zgłaszający świadek zauważył, że dróżnikowi ktoś przez okno podaje alkohol. Policjanci od razu pojechali na miejsce i po sprawdzeniu stanu trzeźwości dróżnika okazało się, że ma on ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał nadzorować obsługiwany przejazd, zamykać i otwierać zapory oraz uruchamiać sygnalizację świetlną Policjanci od razu skontaktowali się z przełożonym mężczyzny, który wyznaczył osobę do zastąpienia 61-latka. Na czas przyjazdu zmiennika, rogatki przejazdu zostały zamknięte – zrelacjonowała st. asp. Izabela Gajewska z piotrkowskiej komendy policji.


Mieszkaniec Radomska został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wkrótce odpowie za pełnienie w stanie nietrzeźwości czynności związanych z bezpieczeństwem ruchu pojazdów mechanicznych.


Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej