RAPORT

Tusk kontra Tusk

Gwiazdor „Efektu motyla” ujawnia problemy zdrowotne. Zapadł na rzadką chorobę

Aktor Ashton Kutcher (fot.  Robin L Marshall/Getty Images)
Aktor Ashton Kutcher (fot. Robin L Marshall/Getty Images)

Ashton Kutcher w najnowszym wywiadzie opowiedział o swoich problemach zdrowotnych. Do tej pory wiedzieli o nich tylko najbliżsi. Teraz gwiazdor „Efektu motyla” po raz pierwszy opowiedział o tym publicznie. Jak wyznał, trzy lata temu zapadł na rzadką chorobę autoimmunologiczną, wskutek której m.in. stracił wzrok i słuch. Powrót do zdrowia i pełnej sprawności zajął aktorowi rok.

Bruce Willis jest ciężko chory. Aktor kończy karierę

Świat obiegła smutna informacja. Jeden z największych gwiazdorów Fabryki Snów, Bruce Willis, zakończył karierę w związku ze zdiagnozowaniem u niego...

zobacz więcej

Goszcząc w programie „W dziczy z Bearem Gryllsem” Ashton Kutcher ujawnił, że kilka lat temu zmagał się z ciężką chorobą. Zdiagnozowano u niego rzadką postać układowego zapalenia naczyń – schorzenia autoimmunologicznego, które prowadzi do stanu zapalnego naczyń, a w skrajnych przypadkach do ich martwicy. W konsekwencji może dojść do niedokrwienia narządów lub tkanek. U Kutchera atak choroby miał bardzo ciężki przebieg.


– Miałem tę dziwną, rzadko spotykaną postać zapalenia naczyń, przez co straciłem wzrok i słuch, miałem też problemy z równowagą. Dojście do formy zajęło mi rok – wyjawił gwiazdor.

 

Aktor zaznaczył, że zmagania z chorobą skłoniły go do zmiany życiowych priorytetów. Doświadczenie to nauczyło go bowiem, że nie można brać zdrowia za pewnik. – Tak naprawdę nie doceniasz tego, co masz, dopóki to nie zniknie. Nie doceniasz, że jesteś zdrowy, dopóki nie znajdziesz się w sytuacji, gdy nie masz pojęcia, czy będziesz jeszcze widzieć, słyszeć, nie wiesz, czy będziesz w stanie kiedyś chodzić. Mam szczęście, że żyję – wyznał Kutcher.

 

Czytaj także: Aktor Jeff Bridges ma chłoniaka

 

I dodał, że problemy natury zdrowotnej uodporniły go psychicznie i pozwoliły śmielej stawiać czoła przeciwnościom losu. – W chwili, gdy zaczynasz patrzeć na przeszkody jak na wyzwania, które pojawiają się po coś, życie staje się ciekawsze i fajniejsze. Bo wówczas surfujesz na szczycie swoich kłopotów, zamiast chować się pod nimi – powiedział Kutcher.

 


Gwiazdor „Różowych lat 70.” niedługo po emisji wywiadu opublikował na Twitterze post, w którym uspokoił mocno zafrapowanych jego stanem zdrowia fanów. „Piszę to zanim pojawią się plotki i spekulacje. Tak, trzy lata temu miałem rzadki epizod zapalenia naczyń. Pojawiły się u mnie zaburzenia słuchu i wzroku oraz problemy z chodzeniem. Ale całkowicie wyzdrowiałem. Wszystko jest już w porządku” – napisał aktor. Na zakończenie pochwalił się, że weźmie udział w tegorocznym nowojorskim maratonie, który wystartuje 6 listopada. 
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej