RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wielu młodych w drodze do Częstochowy. Wspomnieli o jednej z głównych intencji

Dziennikarze TVP połączyli się z uczestnikami płockiej pielgrzymki na Jasną Górę. Zapytali, z jakimi intencjami młodzi Polacy idą do Matki Boskiej? – Nie wiem, jakie poszczególne osoby mają intencje w swoich sercach, ale pani redaktor wspomniała o modlitwie za wolność Ukrainy. Faktycznie, w intencjach różańcowych bardzo często pojawia się taka intencjach – przyznała jedna z pątniczek.

Elity „Wyborczej” narzekają na drożyznę. Nie kupią nowych SUV-ów po pół miliona

– Zamierzałem sobie kupić nowego range rovera, ale zrezygnowałem – relacjonuje w rozmowie z „Gazetą Wyborcza” jeden z deweloperów. W artykule...

zobacz więcej

15 sierpnia w Polsce obchodzona jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Według katolików, po zakończeniu życia ziemskiego Niepokalana Matka Boża została z duszą i ciałem wyniesiona do chwały niebieskiej. Wniebowzięcie Maryi przypomina ludzkości powołanie do chwały w niebie.


Z tej okazji tysiące pielgrzymów z całego kraju zmierza na Jasną Górę w Częstochowie.


Zobacz także ->  Ponad 2 tysięcy ludzi, 300 km, 9 dni. Ruszyła Warszawska Akademicka Pielgrzymka

 

Oprócz modlitwy i wspaniałej atmosfery, pątnicy muszą się przygotować na bardzo wczesne pobudki i przejście około 40 km dziennie.


Dzisiaj idziemy czwarty dzień, a mówi się, że po trzecim jest już z górki – powiedziała jedna z dziewczyn, która idzie w płockiej pielgrzymce. Dodała, że uczestnicy przemarszu spotykają się z wielką uprzejmością mieszkańców, których domy mijają. Ludzie na trasie przygotowują dla nich posiłki, a czasem nawet noclegi. Włączają się we wspólną modlitwę i organizowanie mszy świętych.


Zobacz także ->  Papież Franciszek zakończył wizytę w Kanadzie

 

Pątniczka wspomniała o intencjach, jakie młodzi ludzie niosą na Jasną Górę, a towarzyszący jej ksiądz opowiedział o zmianach, jakie miały miejsce w ostatnich latach związku z epidemią COVID-19.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej