RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Elity „Wyborczej” narzekają na drożyznę. Nie kupią nowych SUV-ów po pół miliona

Światowa inflacja dotyka wszystkich (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Światowa inflacja dotyka wszystkich (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

– Zamierzałem sobie kupić nowego range rovera, ale zrezygnowałem – relacjonuje w rozmowie z „Gazetą Wyborcza” jeden z deweloperów. W artykule pojawia się wiele opinii, że przez inflację życie Polaków mocno się zmienia. – Odpuszczam postanowiony wcześniej remont – deklaruje rozżalony aktor Borys Szyc.

PO podaje receptę na inflację, dziennikarz w szoku: To są czynniki proinflacyjne

Platforma Obywatelska krytykuje PiS za wysoką inflację. Wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak został więc zapytany, jak jego partia chciałaby...

zobacz więcej

„»Zrezygnowałem z nowego range rovera.« Jak zaciskamy pasa, gdy wszystko drożeje?” – napisano w tytule tekstu „Wyborczej” wspominając o luksusowym aucie, które nowe z salonu może kosztować nawet między 500 tys. a milion złotych.


Zobacz także ->  Wakacje we Włoszech najdroższe od 50 lat

 

Posłanka KO Barbara Nowacka mówi w artykule, że w sklepach spożywczych i odzieżowych „przygląda się każdemu paragonowi”. Fotoreporter freelancer przyznaje, że wynosi z hotelu mydełka. Aktor Borys Szyc dodaje, że w tym roku zamiast za granicą, wakacje z rodziną spędza w Polsce. – Drożyzna uderza przede wszystkim w rodziny wielodzietne, które nie mają możliwości ograniczenia wydatków, bo pieluchy, wózek czy większe buty muszą być kupowane – mówi „Gazecie” Tadeusz Cymański, poseł Solidarnej Polski.


Najwięcej emocji w sieci budzi jednak komentarz dewelopera i producenta filmowego, który „zamierzał sobie kupić nowego range rovera, ale zrezygnował”. – Nie chcę kłuć nikogo w oczy, by nie gadali: patrzcie, idzie kryzys, a ten sobie nową furę sprawił – ubolewa.


Zobacz także ->  „W »Wyborczej« ruszył przekaz, że nie warto odbijać zajętych terenów Ukrainy”

 

Co na to internauci?


„Zacerowałem dziś samodzielnie skarpetkę, a w sklepie wyhaczyłem paczkę parówek za 3,99 zł. Jest więc szansa że kupię se jednak ten Range Rover” – żartują.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej