RAPORT

Prorosyjska era Tuska

9-latek zbiera śmieci z chodników. Został nagrodzony przez burmistrza

9-latek nagrodzony przez burmistrza Treviso (fot. tt/@sindacoConte)
9-latek nagrodzony przez burmistrza Treviso (fot. tt/@sindacoConte)

9-latek z Treviso na północy Włoch od roku regularnie sprząta chodniki i ulice w swojej dzielnicy. – To dla mnie pasja i zadanie, które lubię wykonywać – powiedział Filippo Flora, który został nagrodzony przez miejskie władze. Nałożono mu szarfę w kolorach włoskiej flagi, jaką noszą burmistrzowie.

Bliskie spotkanie z niedźwiedziem. Nastolatek zachował spokój [WIDEO]

Do niespodziewanego spotkania 12-latka z niedźwiedziem doszło w niedzielę we włoskich Dolomitach. Zza krzaka nagle wyłoniło się ogromne zwierzę....

zobacz więcej

Lokalny dziennik „Il Gazzettino” podał, że chłopiec wyposażony w specjalne szczypce do zbierania śmieci sprząta chodniki, ulice i skwery blisko domu w dzielnicy Santa Bona w mieście Treviso, a następnie skrupulatnie segreguje odpadki i je wyrzuca.

 

– Od około roku, przy pomocy szczypiec, zbieram śmieci, które znajduję na chodnikach i od niedawna również w przejściu podziemnym między aleją Europa a ulicą Appiani. Czasem udaje mi się też zaangażować kolegów. To dla mnie pasja i zadanie, które lubię wykonywać – powiedział Filippo, zaproszony na uroczystość do urzędu miasta. Od burmistrza Mario Conte otrzymał specjalny dyplom z podziękowaniami oraz szarfę – symbol władzy w mieście.

 

Ucznia szkoły podstawowej wskazano w mieście w regionie Wenecja Euganejska jako wzór doskonałej postawy obywatelskiej.

 

Zobacz także: Hiszpanie dezynfekują ulice 

 

– Filippo daje przykład obywatelskiej postawy, powagi i wielkiego szacunku dla dobra wspólnego, a także wielkiej dojrzałości i dbałości – powiedział burmistrz Treviso.

 

– Chcieliśmy uznać jego zaangażowanie certyfikatem, ponieważ jest to pozytywny przykład dla wszystkich nas i znak wielkiej miłości dla naszego miasta Treviso – wyjaśniał włodarz miasta

 


„Filippo Flora skończył niedawno czwartą klasę podstawówki. Od pewnego czasu, codziennie sprząta przy pomocy szczypiec do zbierania wszystkiego (zakupionych przez niego) ulicę i chodnik blisko domu – napisał w mediach społecznościowych Mario Conte, dodając: „wspaniale Filippo, mamy wiele do nauczenia się od ciebie”/.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej