RAPORT

Tusk kontra Tusk

Onet wysłał pytania Tauronowi. Na odpowiedź czekali 12 minut

Awaria bloku 910 MW w Jaworznie. Tauron komentuje (fot. grupatauron.pl)
Awaria bloku 910 MW w Jaworznie. Tauron komentuje (fot. grupatauron.pl)

„Awaria w wielkiej elektrowni” – zaalarmował swoich czytelników portal kontrolowany przez koncern Ringier Axel Springer. W artykule padło kilka mocnych oskarżeń pod adresem Tauronu. Teraz do sprawy odnieśli się przedstawiciele spółki. „Pytania od Kamila Dziubki wpłynęły do Tauronu o godz. 17:42, artykuł został opublikowany o 17:54” – zaznaczyło polskie przedsiębiorstwo pytając, czy celem redakcji była rzetelność dziennikarska, czy straszenie Polaków.

CPK może zniechęcić Putina do ataku na Polskę. Horała o rozmowach z MON

Eksperci wojskowi zajmujący się logistyką przyznają, że CPK umożliwi dużo szybsze reagowanie na wschodniej flance NATO. – Potencjalny agresor,...

zobacz więcej

W poniedziałek wieczorem portal przekazał, że w Elektrowni Nowe Jaworzno doszło do awarii najnowszego bloku węglowego.


„Przyczyną zdarzenia ma być uszkodzenie odżużlacza. Wybudowany niedawno blok nie produkuje więc energii” – alarmowano. Sprawa wywołała duże emocje, bo po inwazji Rosji na Ukrainę każde problemy związane z energetyką budzą dużo większe zainteresowanie, niż przed podbiciem światowych cen przez Władimira Putina.


Zobacz także ->  Bez przełomu w rozmowach płacowych w Tauronie

 

W artykule pojawiało się wiele oskarżeń pod adresem Tauronu – spółki, w której znaczną część udziałów ma Skarb Państwa.


Odpowiedź Tauronu


Teraz do sprawy odniósł się właśnie Tauron. W internetowym wpisie pokazano, że mail od autora artykułu Kamila Dziubki wpłynął do Tauronu o godz. 17:42, a już 12 minut później opublikowano tekst w tej sprawie.


Zobacz także ->  Dulkiewicz szydzi z mszy św. i nazywa „mordercami”. Jest odpowiedź Orlenu

 

„Czy tu chodzi jeszcze o rzetelność i weryfikację informacji, czy o fake news i strasznie opinii publicznej?” – zapytano m.in. redaktora naczelnego portalu Bartosza Węglarczyka.


Tauron dodał, że w bloku 910 prowadzi oczyszczenia kotła oraz odżużlacza.


„Proces ten nie powoduje konieczności długiego postoju bloku. Ponowna synchronizacja jednostki jest zaplanowana jeszcze na ten tydzień” – zapewniono.


Jednocześnie protestujemy przeciwko formie, polegającej na straszeniu odbiorców krzykliwą treścią oraz tytułem w tematach tak ważnych, jak bezpieczeństwo energetyczne kraju” – dodano.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej