RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

FBI weszło do rezydencji Donalda Trumpa. „Włamali się nawet do mojego sejfu!”

Najnowsze

Popularne

Były prezydent USA Donald Trump poinformował, że jego rezydencja na Florydzie, Mar-a-Lago, została przeszukana przez FBI. Twierdzi, że jest ofiarą „prześladowań politycznych”. Nie wskazał jednak przyczyny akcji służb.

Czy Biden znów wystartuje? 75 proc. Demokratów tego nie chce

Trzy czwarte wyborców Partii Demokratycznej chce, by w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku ich partię reprezentował inny kandydat niż obecny...

zobacz więcej

Przeszukiwanie posiadłości Trumpa na Florydzie rozpoczęło się wcześnie rano. Nie było go tam, ponieważ spędza lato w swoim klubie golfowym w Bedminster w New Jersey. 

  

„Nasz naród żyje w mrocznych czasach, mój piękny dom, Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie, został najechany, jest oblężony i okupowany przez licznych agentów FBI. Nic takiego nigdy wcześniej nie spotkało prezydenta Stanów Zjednoczonych” – podkreślił w swym oświadczeniu Trump. „Włamali się nawet do mojego sejfu!” – dodał były prezydent. 


Trump: To atak ze strony Demokratów  


Według CNN funkcjonariusze organów ścigania wydawali się być skoncentrowani na obszarze, gdzie znajdują się biura i osobiste kwatery Trumpa. 

  

„Ten niezapowiedziany nalot na mój dom nie był konieczny ani właściwy. Jest to prokuratorskie uchybienie, użycie systemu sprawiedliwości jako broni i atak ze strony radykalnie lewicowych Demokratów, którzy nie chcą, abym ubiegał się o urząd prezydenta w 2024 roku” – ocenił Trump. 


Trump komentuje uznanie „republik” w Donbasie

Decyzja rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o uznaniu „niepodległości” parapaństw w Donbasie była „genialna”, a Putin jest „bardzo sprytny” –...

zobacz więcej

W jego opinii taki atak mógłby mieć miejsce tylko w najgorszych krajach trzeciego świata. Zarzucił, że Ameryka stała się skorumpowanym krajem na poziomie, jakiego jeszcze nie było. Jak dodał, jego prześladowanie trwa od lat i się nie kończy. 

  

„Bezprawie, prześladowanie polityczne i polowanie na czarownice musi zostać ujawnione i powstrzymane (...) Nadal będę walczył dla dobra wielkiego amerykańskiego narodu!” – zapowiedział Donald Trump. 

  

Media w USA zwracają uwagę, że Departament Sprawiedliwości i FBI nie odpowiedziały na prośbę o komentarz w sprawie przeszukania florydzkiej rezydencji Trumpa. 

  

Dziennik „New York Times”, powołując się na swoje źródła, podał, że przeszukanie wydawało się dotyczyć dokumentów, także tajnych, które Donald Trump, wbrew przepisom, miał zabrać ze sobą z Białego Domu na Florydę. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej