RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rządowy program pomocy przedsiębiorcom w związku wojną – jest zielone światło KE

Łączna wartość pomocy to 140 mln euro, czyli 670 mln zł (fot. Shutterstock)
Łączna wartość pomocy to 140 mln euro, czyli 670 mln zł (fot. Shutterstock)

Komisja Europejska zatwierdziła polski rządowy program pomocy przedsiębiorcom w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę. Łączna wartość pomocy to 140 mln euro, czyli 670 mln zł.

Niemcy blokują 8 mld pomocy dla Ukrainy. Kuźmiuk (PiS): chcą wrócić do interesów z Rosją [WIDEO]

– Cały czas widać, że Niemcy chcą współpracować z Rosją, chcą, żeby Ukraina przegrała wojnę, bo wtedy będzie można wrócić do interesów z Rosją –...

zobacz więcej

Program zatwierdzono na podstawie unijnych zasad pomocy państwa. Komisja stwierdziła, że spełnia on warunki określone w tymczasowych przepisach kryzysowych. W jego ramach państwo będzie mogło przyznawać dotacje bezpośrednie i pożyczki. Otrzymają je przedsiębiorstwa, które ucierpiały z powodu kryzysu wywołanego wojną na Ukrainie.

 

Jakie dofinansowanie otrzymają przedsiębiorcy dzięki rządowemu programowi pomocy w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę?

 

Z pomocy będą mogły skorzystać wszystkie firmy, z wyjątkiem tych z sektora finansowego. Przedsiębiorstwa zajmujące się podstawową produkcją rolną będą mogły otrzymać dofinansowanie do kwoty 62 tys. euro, a firmy działające w sektorze rybołówstwa i akwakultury –do 75 tys. euro.

 

 


Przedsiębiorstwa działające w innych branżach będą mogły liczyć na pomoc w kwocie do 500 tys. euro. Pieniądze mogą zostać przyznane nie później niż 31 grudnia tego roku.


Przeczytaj także: Premier: Kredyt miał być szansą na własny dom, a nie kulą u nogi

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej