RAPORT

Tusk kontra Tusk

Chorwacja: Nie żyje drugi kierowca polskiego autobusu

W wypadku polskiego autokaru w Chorwacji zginęło dwóch kierowców – poinformowała chorwacka agencja prasowa Hina. Potwierdziły to sekcje zwłok ofiar tragedii.

Pierwsze relacje poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji

zobacz więcej

Rzecznik oddziału prokuratury krajowej w Varażdinie Darko Galić powiedział Hina, że opublikowano wyniki sekcji wszystkich zmarłych w wypadku. Potwierdzono, że wśród ofiar śmiertelnych był także drugi kierowca. Wczoraj chorwacka agencja informowała, że w wypadku zmarł jeden z kierowców autokaru. 

 

Jaka była przyczyna wypadku? 

 

Konsul RP w Zagrzebiu Dagmara Luković mówiła w poniedziałek, że obecnie nadal przeprowadzane są czynności śledcze w związku z wypadkiem. – Wiadomo, że kierowca nie był pod wpływem alkoholu ani pod wpływem żadnych środków odurzających, natomiast nieznana jest jeszcze przyczyna wypadku, nie wiemy co się stało – podkreśliła. 

 

W sobotę polski autokar wiozący pielgrzymów do Medziugorje wpadł do rowu na autostradzie pod Varażdinem. W katastrofie zginęło 12 osób, a ponad 30 jest rannych. Autokarem podróżowało 42 pasażerów i 2 kierowców. 

Stan zdrowia poszkodowanych w wypadku, którzy przebywają w szpitalach w Zagrzebiu, jest stabilny. Siedmioro pacjentów musiało przejść operację w czasie weekendu. Trzech poszkodowanych jest na oddziale intensywnej terapii i są w stabilnym stanie po operacji. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że w najbliższych dniach planowany jest transport do Polski przynajmniej 13 pacjentów. 

 

Zobacz także: Kontrola w firmie, której autokar miał wypadek w Chorwacji. Znamy szczegóły [WIDEO]

teraz odtwarzane
Będzie kontrola w firmie, której autokar miał wypadek w Chorwacji. Znamy szczegóły

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej