RAPORT

Tusk kontra Tusk

Piorun wzniecił pożar. 20-kilometrowy front ognia jest już 300 m od wsi

Do akcji zaangażowano wszystkie jednostki straży pożarnej z Trebinja (fot. Adnan Demic/Anadolu Agency via Getty Images)
Do akcji zaangażowano wszystkie jednostki straży pożarnej z Trebinja (fot. Adnan Demic/Anadolu Agency via Getty Images)

Ponad 20-kilometrowy front pożaru zbliża się do wsi położonych na południ Bośni i Hercegowiny; do gaszenia ognia włączono śmigłowce pożarnicze z sąsiedniej Serbii - poinformowała telewizja RTRS.

14-latek podpalał lasy. Wiatr i 40-stopniowe upały utrudniają walkę z żywiołem

Strażacy z Portugalii i Hiszpanii walczą we wtorek z 30 dużymi pożarami lasów i łąk. Pomimo nieznacznego obniżenia temperatury powietrza, walkę z...

zobacz więcej

– Sytuacja jest wyjątkowo ciężka: dym i wiatr utrudniają strażakom akcję. W pomoc w gaszeniu pożaru zaangażowano dwa śmigłowce MSW Serbii – powiedział, po przybyciu w okolicę pożaru, szef tego resortu Aleksandar Vulin.

 

Ogień rozprzestrzenia się na obszarze Republiki Serbskiej, jednej z części autonomicznych wchodzących w skład Bośni i Hercegowiny.

 

Przeczytaj także: Pożar prowizorycznego szpitala dla pacjentów z COVID-19. Zginęło co najmniej 10 osób


– Pożar, który powstał w wyniku uderzenia pioruna na terenie sąsiedniej Czarnogóry, znajduje się około 300 metrów od domów. Oczekujemy, że przy pomocy śmigłowców uda się go powstrzymać – powiedzieli pracujący na miejscu strażacy.

 

 

Do gaszenia pożaru zaangażowano wszystkie jednostki zawodowej i ochotniczej straży pożarnej z pobliskiego Trebinja. W pobliżu rzeki Suszica zainstalowano basen, z którego czerpana będzie woda do walki z żywiołem - podała telewizja RTRS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej