RAPORT

Tusk kontra Tusk

Dziesiątki zatrzymań na festiwalu Owsiaka. Policja podała powód

Mundurowi stwierdzili także 54 przestępstwa (fot. PAP/Jerzy Muszyński)
Mundurowi stwierdzili także 54 przestępstwa (fot. PAP/Jerzy Muszyński)

Posiadanie środków odurzających i naruszenie zakazu lotów to główne powody policyjnych zatrzymań podczas tegorocznego festiwalu Pol'and'Rock - poinformowało biuro prasowe zachodniopomorskiej KWP. Zatrzymanych zostało 57 osób, stwierdzono 54 przestępstwa.

Żołnierz zwrócił się do Kurdej-Szatan. „Basia się popłakała”

Barbara Kurdej-Szatan wywołała burzę, gdy nazwała funkcjonariuszy broniących polskich granic „mordercami”. Teraz na Pol'and'Rock Festival skarżyła...

zobacz więcej

„W trakcie trwającej 6 dni operacji nasi funkcjonariusze 24 godziny na dobę dbali o bezpieczeństwo w rejonie festiwalu oraz w najbliższej okolicy. W tym okresie odnotowaliśmy 54 przestępstwa i zatrzymaliśmy 57 osób (głównie za posiadanie środków odurzających i naruszenie zakazu lotów). W omawianych dniach, w rejonie objętym działaniami doszło do jednego wypadku drogowego (potrącenie pieszej)” – przekazał w poniedziałek w komunikacie zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

 

Jak dodano, funkcjonariusze wystawili też 87 mandatów za wykroczenia.

 

Policja na terenie festiwalu na lotnisku Czaplinek-Broczyno działała od wtorku do niedzieli. Funkcjonariuszy z Zachodniopomorskiego wspomagali policjanci z innych województw, w tym z wielkopolskiego, małopolskiego, lubuskiego i łódzkiego, a także z Komendy Stołecznej Policji. Za bezpieczeństwo odpowiadała także m.in. straż pożarna, Żandarmeria Wojskowa, Straż Ochrony Kolei, WOPR i sanepid.

 

„Kluczowe były dni poprzedzające festiwal i dzień po jego zakończeniu (tj. w niedzielę), kiedy natężenie ruchu było największe. Kontrole trzeźwości pozwoliły na uniemożliwienie dalszej jazdy i stwarzania zagrożenia innym na drodze dwóm kierującym w stanie nietrzeźwości” – przekazano.

 

 

28. Pol'and'Rock Festival zgromadził kilkadziesiąt tysięcy osób, przez trzy dni - od czwartku do soboty - koncertowało 40 artystów, a w Akademii Sztuk Przepięknych odbywały się spotkania z pisarzami, artystami, dziennikarzami i blogerami. Festiwalowi towarzyszyły liczne wydarzenia i warsztaty organizacji pozarządowych.

Marszałek z PO mógł doprowadzić do katastrofy w ruchu lądowym? Nowe informacje

„Prokuratura sprawdza, czy marszałek Olgierd Geblewicz doprowadzając do zderzenia z TIR-em na autostradzie nie spowodował zagrożenia katastrofą w...

zobacz więcej

Jak przekazał marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, kolejny festiwal odbędzie się za rok w tym samym miejscu w dniach 3-5 sierpnia. Organizatorzy podpisali umowę dzierżawy terenu na trzy lata.

 

Pol'and'Rock (przez 23 edycje, do 2017 r. - Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Po raz pierwszy odbył się w 1995 r. w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim (obecne woj. pomorskie), kolejny odbył się w Szczecinie, na terenie aeroklubu w Dąbiu. Następnie do 2003 r. (oprócz „Dzikiego Przystanku Woodstock” w Lęborku w 2000 r.) odbywał się w Żarach, a od 2004 do 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą.

 

W 2020 r. ze względu na pandemię koronawirusa festiwal przyjął formułę online jako „Najpiękniejsza Domówka Świata”, a w ubiegłym roku na lotnisku Makowice-Płoty (Zachodniopomorskie) mogło bawić się 20 tys. zaszczepionych osób; koncerty i wydarzenia były transmitowane w internecie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej