RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rosjanie wykorzystują Finlandię jako kraj tranzytowy w drodze na wakacje

Rosjanie wykorzystują Finlandię jako kraj tranzytowy w drodze na wakacje (fot. Shutterstock)
Rosjanie wykorzystują Finlandię jako kraj tranzytowy w drodze na wakacje (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Fiński resort spraw zagranicznych poinformował, że Rosjanie wykorzystują Finlandię jako kraj tranzytowy w celu podróży wakacyjnych do innych państw - podał w poniedziałek publiczny nadawca Yle.

Wojna na Ukrainie może trwać latami. „Przełomowe rozstrzygnięcia do października”

Rosja konsekwentnie nie rezygnuje z podboju Ukrainy. Może to zająć lata – powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Dodał, że...

zobacz więcej

Po zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu, związanych z pandemią Covid-19, ruch na granicy rosyjsko-fińskiej wzrósł od 10 do 30 proc. w porównaniu do wiosny ub.r. - poinformował Jussi Tanner, Dyrektor Generalny Służby Konsularnej w fińskim MSZ, cytowany przez Yle.

W przyszłości fińskie służby mogą nie wydawać wiz Rosjanom, jeśli wcześniejsza wiza była wykorzystana wyłącznie w celu podróży do innego kraju.

Porozumienie wizowe pomiędzy Unią Europejską a Rosją wciąż obowiązuje, chociaż niektóre kraje zawiesiły wydawanie wiz Rosjanom. Na przykład 5 sierpnia ambasada Łotwy w Rosji poinformowała o wstrzymaniu na czas nieokreślony wydawania wiz rosyjskim obywatelom. Jedyny wyjątek to wyjazd w związku z pogrzebem bliskiej osoby.

Kwestia wiz dla Rosjan ma być omawiana na nieformalnych spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej 31 sierpnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej