RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Komisja niemieckiej SPD: Gerhard Schröder nie naruszył zasad partyjnych

Gerhard Schroeder (fot. Sefa Karacan/Anadolu Agency/Getty Image)
Gerhard Schroeder (fot. Sefa Karacan/Anadolu Agency/Getty Image)

Najnowsze

Popularne

Były kanclerz federalny Gerhard Schroeder nie naruszył zasad partyjnych SPD swoim zaangażowaniem na rzecz rosyjskich firm państwowych – orzekła w poniedziałek komisja arbitrażowa podokręgu SPD w Hanowerze. Schroeder może więc pozostać w SPD. „Na razie” – komentuje „Spiegel”.

Rzecznik Nord Stream 2 był szpiegiem Stasi. Szokujące tłumaczenia

Kolejny skandal ws. niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. Jak informują media, wieloletni rzecznik projektu Steffen Ebert przez lata...

zobacz więcej

Komisja nie widzi podstaw do udzielenia nagany czy wydalenia byłego kanclerza z partii. Od decyzji można się odwołać w ciągu dwóch tygodni – informują niemieckie media. 

  

Z całych Niemiec płynął wnioski o pozbycie się Schroedera 

 

W sprawie usunięcia Gerharda Schroedera z szeregów socjaldemokratów wpłynęło 17 wniosków z lokalnych i okręgowych oddziałów SPD z terenu całych Niemiec. Główne zarzuty dotyczą jego związków z Rosją, które pozostają aktualne, mimo agresji Rosji na Ukrainę. 

  

W ubiegłym tygodniu Schroeder ponownie wzburzył opinię publiczną, nie tylko w Niemczech, wywiadem dla magazynu „Stern” oraz stacji RTL/ntv, w którym przekonywał m.in., że Putin jest gotowy do negocjacji. 

 

Czytaj więcej: Schroeder znów rozmawiał z Putinem. Teraz przekazuje, czego chce Rosja

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej