RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Brodnica. Dostał 12,6 tys. zł mandatu. Policja wyjaśnia dlaczego

Kierowcy grozi kilka lat więzienia (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)
Kierowcy grozi kilka lat więzienia (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

26-latek uciekał samochodem przed policjantami. Podczas ucieczki popełnił wiele wykroczeń i spowodował kolizję. Okazało się, że był pijany. Został ukarany 15 mandatami na łączną kwotę 12,6 tys. zł.

Łódzkie: Zginęła rowerzystka potrącona przez autobus

W miejscowości Niechcice (woj. łódzkie) na drodze krajowej nr 91 w poniedziałek rano zginęła jadąca na rowerze kobieta, którą potrącił autobus. Są...

zobacz więcej

Do tego zdarzenia doszło w piątek późnym wieczorem. Policjantki ruchu drogowego patrolując ulice Brodnicy zauważyły Volkswagena Golfa, którego pasażerowie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, a pojazd miał braki w oświetleniu. 

 

Funkcjonariuszki dały znak kierowcy do zatrzymania się, jednak ten ruszył do ucieczki.


– Podczas pościgu kierowca popełnił szereg wykroczeń, było to m.in. spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym innego niż kolizja, niesygnalizowanie zmiany kierunku jazdy, niestosowanie się do obowiązku jazdy prawą stroną, niestosowanie się do sygnalizatorów świetlnych, przekraczanie linii podwójnej ciągłej, niestosowanie się do zakazu wyprzedzania, niestosowanie się do zakazu wyprzedzania pojazdu przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, niestosowanie się do zakazu wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego – wylicza policja. 


Pościg trwał przez kilka ulic, po czym uciekinier uderzył w inną osobówkę, którym kierowała 22-letnia kobieta. Kierująca nie odniosła poważnych.  

 

Policjantki zatrzymały 26-letniego kierowcę. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego miał 1,3 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 26-latek trafił na noc do policyjnego aresztu w Brodnicy. 


Policjanci nałożyli na mężczyznę 15 mandatów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym na łączną sumę 12,6 tys. złotych. Po wytrzeźwieniu, kierowca usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania bez uprawnień. Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. 

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej