RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kaci z Buczy zabici. Rosjanie pokazali zdjęcia

Zdjęcia zabitych Rosjan (fot. Telegram/AFU StratCom)
Zdjęcia zabitych Rosjan (fot. Telegram/AFU StratCom)

Najnowsze

Popularne

Rosjanie pokazali zdjęcia zabitych okupantów z 64. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych z Chabarowska. To właśnie ta brygada brała udział w torturowaniu Ukraińców w Buczy w obwodzie kijowskim – poinformował Departament Komunikacji Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy.

We wpisie na Telegramie Departament Komunikacji Strategicznej opublikował zdjęcie wykonane w Rosji. Na tablicy ze zdjęciami zabitych rosyjskich żołnierzy napisano: „Ku pamięci poległym”.  


64. brygada stacjonuje w obwodzie chabarowskim. Żołnierze tej jednostki są odpowiedzialni za brutalne morderstwa cywilów w podkijowskiej Buczy, gdzie znaleziono ciała ponad 400 osób. 


Ukraiński wywiad informował, że żołnierze 64. brygady po wycofaniu się z podkijowskich miejscowości szybko wrócili na front na wschodzie Ukrainy; zostali rzuceni w miejsce najostrzejszych walk, by, jak sugerował wywiad wojskowy, zostali szybko zabici. Dlaczego? By zniknęli wszyscy naoczni świadkowie i sprawcy brutalnych zbrodni. 


Odpowiedzialnych za masakrę w Buczy nagrodził sam Władimir Putin, który nadał brygadzie honorowy tytuł „gwardii”. W zarządzeniu podpisanym przez Putina stwierdzono, że tytuł „gwardii” został nadany brygadzie za bohaterstwo i męstwo „w działaniach bojowych w obronie ojczyzny i interesów państwa podczas konfliktów zbrojnych”.

 


Na początku czerwca ukraińskie władze informowały, że na terytorium obwodu kijowskiego, gdzie w marcu znajdowały się wojska rosyjskie, znaleziono po ich wycofaniu ciała 1314 zabitych cywilów.


Tylko w samej Buczy, która stała się symbolem rosyjskiej okupacji, zginęło ponad 400 cywilów. Część z nich była torturowana i gwałcona. Rosjanie zabijali też dzieci.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej