RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kuriozalne słowa Miedwiediewa. „Taki jest plan Zachodu”

Dmitrij Miedwiediew (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
Dmitrij Miedwiediew (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Rosja osiągnie swoje cele w konflikcie na Ukrainie na własnych warunkach – oznajmił były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, jeden z najbliższych sojuszników Władimira Putina. Powtarzał też inne tezy kremlowskiej propagandy i grzmiał, że „Zachód miał długoterminowy plan zniszczenia Rosji”.

Miedwiediew straszy „dniem sądu”. Zełenski odpowiada

Wołodymyr Zełenski zareagował na słowa byłego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, który zagroził Ukrainie „zagładą” w przypadku uderzenia na...

zobacz więcej


– Rosja prowadzi specjalną operację wojskową na Ukrainie i osiąga pokój na naszych warunkach. Mamy swoje interesy narodowe i zrealizujemy je wszystkimi możliwymi środkami – powiedział w wywiadzie dla TASS były prezydent Rosji, który obecnie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji. 

 

Miedwiediew ocenił też, że wojna w Gruzji w 2008 roku, rozszerzenie sojuszu wojskowego NATO na zachód i wojna na Ukrainie to część planu zniszczenia Rosji przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników. – Cel jest ten sam: zniszczyć Rosję. Jest to podstawowa przyczyna niezwykle agresywnego rusofobicznego procesu geopolitycznego zainicjowanego przez Zachód – powiedział przedstawiciel rosyjskiego reżimu niszczącego Ukrainę. 

To kolejny oburzający wpis Miedwiediewa. Wcześniej pisał m.in., że „celem Rosji jest zbudowanie otwartej Eurazji – od Lizbony po Władywostok” i kłamał na temat ludobójstwa w Buczy twierdząc, że ukraińskie siły zbrojne „są gotowe zabijać własnych cywilów”. 

 

Miedwiediew atakował też bezpośrednio Polskę twierdząc, że „polska propaganda jest najbardziej złośliwą, wulgarną i krzykliwą krytyką Rosji”, zaś „Polska to wspólnota politycznych imbecyli”. 

  

Miedwiediew pisał, że „wsparcie militarne, jakiego udzielają Ukrainie państwa NATO, zwiększa prawdopodobieństwo wybuchu wojny nuklearnej na pełną skalę”. Atakował też prezydenta USA Joe Bidena, nazywając go „dziwnym dziadkiem z demencją, który kocha inny kraj o wiele bardziej niż swój własny”. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej