RAPORT

Tusk kontra Tusk

Jest prawomocny wyrok sądu ws. Beaty Kozidrak

Beata Kozidrak (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Beata Kozidrak (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok skazujący Beatę Kozidrak za jazdę pod wpływem alkoholu. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny. – W ocenie prokuratury orzeczona już prawomocnie kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności popełnionego przestępstwa – komentuje wyrok Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

To nie koniec sprawy Kozidrak. Prokuratura złożyła apelację

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu apelację od wyroku skazującego Beatę Kozidrak za prowadzenie samochodu po pijanemu –...

zobacz więcej

W poniedziałek w Sądzie Okręgowym odbyła się apelacja od wyroku skazującego Beatę Pietras znaną pod panieńskim nazwiskiem Kozidrak. Sędzia Sądu Okręgowego Grzegorz Miśkiewicz utrzymał w mocy wyrok wydany przez sąd pierwszej instancji. 

 

– W ocenie prokuratury orzeczona już prawomocnie kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności popełnionego przestępstwa. Prokuratura wystąpi do sądu odwoławczego o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku – przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz w rozmowie z portalem tvp.info. 


Niski wyrok dla Kozidrak 


Na początku maja w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa w Warszawie Beata Kozidrak usłyszała wyrok za jazdę po alkoholu. Została ukarana 200 stawkami dziennymi w wysokości 250 zł każda oraz pięcioletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ma też zapłacić 20 tys. zł świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 


  Taką decyzję podjęła sędzia Agata Pomianowska, która tłumaczyła, skąd tak łagodny wyrok. Sędzia powiedziała, że była zdumiona, iż zdaniem prokuratury jedyną okolicznością łagodzącą powinno być przyznanie się do winy. 


Jej zdaniem takich okoliczności było znacznie więcej. – Oskarżona wyraziła żal, przeprosiła, jest niekarana, przez 40 lat posiadania prawa jazdy nie miała żadnych kolizji z prawem. Nadto jako okoliczność łagodzącą należy wziąć pod uwagę jej dotychczasowy uregulowany tryb życia, w tym niekwestionowany dorobek artystyczny oskarżonej, jej zasługi dla polskiej muzyki i kultury – stwierdziła Pomianowska. 


Apelację od wyroku skierowała na początku czerwca Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Prokurator zarzucił w niej rażącą niewspółmierność kary wymierzonej oskarżonej w stosunku do stopnia społecznej szkodliwości oraz winy. – W ocenie prokuratury orzeczenie zbyt niskiej kary powoduje, że nie spełni ona swojej funkcji w zakresie prewencji ogólnej i szczególnej i nie zaspokoi społecznego poczucia sprawiedliwości – informowała wtedy rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. 

  

1 września 2021 roku około godziny 19:40 Beata Kozidrak została zatrzymana za kierownicą bmw przy skrzyżowaniu al. Niepodległości z ulicą Batorego na warszawskim Mokotowie. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym przez artystkę powietrzu. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej