RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wypadek w Chorwacji. Lżej ranni wkrótce wrócą do Polski [WIDEO]

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że w tym tygodniu, być może w środę, planowane jest przewiezienie do Polski lżej rannych w wypadku w Chorwacji. – Chodzi o grupę około 10 osób – poinformował w TVP1. Zapewnił, że polskie służby są w kontakcie z chorwackimi szpitalami, w którym przebywają nasi rodacy po sobotnim wypadku.

Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Wiele ofiar śmiertelnych [WIDEO]

12 osób zginęło a 34 osoby zostały ranne w wypadku polskiego autobusu, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy...

zobacz więcej

Polski autokar wiozący pielgrzymów do Medziugorje wpadł do rowu przy autostradzie pod Varażdinem. W katastrofie zginęło 12 osób, a ponad 30 jest rannych. W telewizyjnej Jedynce Waldemar Kraska zaznaczył, że kilka osób jest w stanie ciężkim.


Część z polskich pacjentów przebywających w chorwackich szpitalach po wypadku ma urazy wielonarządowe. Niektórzy wymagali doraźnych zabiegów operacyjnych.


Wiceminister dodał, że trwa proces identyfikacji osób, które zginęły w wypadku. Do tej pory udało się ustalić tożsamość dziewięciu z nich.

Autokarem podróżowało 42 pasażerów i 2 kierowców. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Zagrzebiu, Varażdinie i Czakowcu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej