RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Rosyjskie siły trafiły do piekła”. Ukraińcy pokazali spektakularne nagranie

Skuteczny kontratak Ukraińców (fot. yt/Східне оперативно-територіальне об'єднання НГУ)
Skuteczny kontratak Ukraińców (fot. yt/Східне оперативно-територіальне об'єднання НГУ)

Gwardia Narodowa Ukrainy przy wsparciu wojsk artyleryjskich i czołgów zniszczyła rosyjską grupę dywersyjną i magazyny amunicji – poinformowało wojsko, publikując spektakularne nagranie kilku ataków, do których doszło w północnej części obwodu charkowskiego.

Potężne uderzenie HIMARS-ami. „Zginęło ponad 100 okupantów”

Ukraińskie siły zbrojne uderzyły za pomocą wyrzutni HIMARS w pozycje wojsk rosyjskich w Melitopolu w obwodzie zaporoskim. Zginęło około 100...

zobacz więcej


W komunikacie ukraińskich sił zbrojnych przekazano, że zwiad wojskowy odkrył rosyjską bazę i zarejestrował moment wyładunku amunicji artyleryjskiej w obwodzie charkowskim. 

 

Wojska szybko przystąpiły do działania. Żołnierze przekazali jednostkom artyleryjskim Gwardii Narodowej współrzędne pozycji wroga i koordynowały atak. „Kamera drona zarejestrowała rezultaty ataku na nieproszonych gości z faszystowskiej Rosji” – podaje wojsko publikując nagranie. 


W komunikacie przekazano też, że w tym samym czasie miała miejsce „demilitaryzacja starannie ukrytego magazynu amunicji artyleryjskiej”, który zostanie odbudowany „po klęsce hord Kremla”. „Rosyjskie siły trafiły do piekła” – komentuje nagranie portal Ukraińska Prawda.

 


Ukraińskie siły pokazały też moment wybuchu najnowszego rosyjskiego czołgu T-90, który „eksploduje znacznie jaśniej niż jego przestarzałe wersje”. Sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych informował w poniedziałek rano, że od początku inwazji na Ukrainę Rosjanie stracili ponad 42 tysiące żołnierzy, 1800 czołgów, ponad 400 samolotów i helikopterów i 750 dronów. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej