RAPORT

Tusk kontra Tusk

Rzecznik PiS zapewnia: Polexitu nie będzie

Radosław Fogiel (fot. PAP/Leszek Szymański)
Radosław Fogiel (fot. PAP/Leszek Szymański)

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział, że nie ma planów wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do słów prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”, że to „koniec tego dobrego” w odniesieniu do relacji z Brukselą, między innymi w kontekście działań, które obniżą koszt energii.

Prezes PiS zapowiada powrót do reformy wymiaru sprawiedliwości

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział powrót do reformy wymiaru sprawiedliwości. „Musimy podjąć ten wysiłek, bo każdy chyba widzi, że celem...

zobacz więcej

– Podpisywaliśmy traktat do Unii Europejskiej, a nie traktat, czy inny dokument, który sprawia, że mamy być poddanymi Komisji Europejskej, to jest jednak pewna różnica – mówił Radosław Fogiel. 


– Jeżeli ktoś mówi o innym sposobie funkcjonowania, niż tylko wiernopoddańcza uległość, to właśnie duża cześć opozycji budzi się z krzykiem – polexit. – Jak widać niektórzy nie widzą podmiotowej Polski, która funkcjonuje jako równoprawny członek UE – dodał. 


– Kiedy Polska pomaga, przyjmuje w sposób bezprecedensowy uchodźców, UE nabiera wody w usta, KE bawi się z nami w kotka i myszkę. Widać, że politycznym celem konkretnych osób na konkretnych stanowiskach w komisji jest destabilizacja polskiego rządu – mówił Fogiel. Rzecznik PiS podkreślił, że Komisja Europejska po raz kolejny nie dotrzymuje swoich zobowiązań i ustaleń. 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział także w wywiadzie, że w relacjach z Unią Europejską państwo polskie wykazało maksimum dobrej woli i poszło na duże kompromisy. „Ale ustępstwa nic nie dały. Dalej cofać się nie możemy i nie mamy gdzie” – mówił Kaczyński. Zastrzegł jednocześnie, że nie chodzi mu o niepłacenie składki członkowskiej, ale „o inne działania i przedsięwzięcia”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej