RAPORT

Tusk kontra Tusk

Mało znana posłanka nową „gwiazdą” Twittera. Informuje o rozwiązaniu PiS

Posłanka Anna Wojciechowska z Platformy Obywatelskiej (fot. PAP/Rafał Guz)
Posłanka Anna Wojciechowska z Platformy Obywatelskiej (fot. PAP/Rafał Guz)

„W kuluarach plotkują o rozwiązaniu PiS we wrześniu” – napisała w sieci Anna Wojciechowska (PO). Chociaż o posłance Platformy z Olsztyna nie słyszała większość użytkowników Twittera, teraz jej post podbija media społecznościowe. Politycy PiS mają ubaw, a dziennikarze sprawdzili wcześniejsze wpisy Wojciechowskiej. Twierdziła ona m.in., że wojna na Ukrainie jest na rękę Jarosławowi Kaczyńskiemu i kpiła z wizyty premiera RP w Kijowie. „Niezły odlot” – komentują internauci.

Żołnierz zwrócił się do Kurdej-Szatan. „Basia się popłakała”

Barbara Kurdej-Szatan wywołała burzę, gdy nazwała funkcjonariuszy broniących polskich granic „mordercami”. Teraz na Pol'and'Rock Festival skarżyła...

zobacz więcej

„Czy to możliwe? W kuluarach plotkują o rozwiązaniu PiS we wrześniu” – napisała Anna Wojciechowska. „Sytuacja jest tak zła, że nie zdziwi mnie wprowadzenie stanu wyjątkowego. Pisowcy zaprzeczają, a więc to jest możliwe” – dodała. 


Najpopularniejszy z komentarzy pod tweetem posłanki szydzi z jej inteligencji, więc nie będziemy go cytować.


Zobacz także ->  „Brukselska partia wojny”. Sankcje na Polskę większe niż na mordującą cywilów Rosję

 

Kolejne należą m.in. do polityków Prawa i Sprawiedliwości. „Najlepszą bronią przeciwko głupcom jest obojętność, milczenie. Stosując tę zasadę, o której napisała znana włoska dziennikarka z obojętnością pomilczę nad pani głupim tweetem” – napisał Jan Mosiński (PiS). „Nie wiem o jakich kuluarach mówi pani poseł, ale trochę niezręcznie dopytywać…” – stwierdził z kolei Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceszef MSZ (PiS). 


Również rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel zażartował z wpisu Wojciechowskiej.


Konfederacja straszy Ukraińcami. „Pana miejsce jest w Moskwie”

Lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że mieszkańcy terenów okupowanych przez Rosję nie chcą współpracować z nowymi władzami tylko...

zobacz więcej

„Stan faktycznie wyjątkowy” – napisał na Twitterze dziennikarz Wiktor Świetlik.


„Można się śmiać, ale to prawda. Morozowski z Kamińskim nawet książkę o tym napisali” – ironizował Artur Ceyrowski z wpolityce.pl i przypomniał publikację „Koniec PiS-u” Andrzeja Morozowskiego i Michała Kamińskiego, którzy już w 2012 roku zapewniali, że Prawo i Sprawiedliwość lada dzień się rozpadnie.


Zobacz także ->  Frasyniuk oskarża rząd o „autorytaryzm”. Wziął od państwa 3,6 mln zł pomocy

 

Marcin Dobski z salon24.pl pokazał z kolei, jakie tweety Wojciechowska zamieszczała i udostępniała w ostatnich miesiącach. Cytowała ona m.in. zmyślone doniesienia, jakoby TVP informowała o wysadzeniu pod Kijowem przez Morawieckiego dwóch czołgów. Gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, miliony ludzi uciekało z kraju, a polski premier pojechał wesprzeć rząd w Kijowie, Wojciechowska robiła sobie z całej sytuacji żarty.


Innym razem przekonywała, że „sytuacja na wschodzie jest karmą dla Kaczyńskiego", bo teraz PiS ma wreszcie uzasadnienie, aby rozbudowywać i dofinansowywać armię.
„Czy to możliwe, żeby poseł rozpowszechniał takie fejkniusy?” – pytają internauci.


„Skąd oni biorą te niusy?” – dodają.


Zobacz także ->  Skłócone frakcje w Platformie Obywatelskiej znów razem. Przeciwko Tuskowi

 

Proszą również o ujawnienie szczegółów: „Ale kto ich rozwiąże, szanowna pani? Jurek Owsiak z panią Kurdej-Szatan na Przystanku Woodstock ogłoszą to ze sceny?”Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej