RAPORT

Tusk kontra Tusk

Konfederacja straszy Ukraińcami. „Pana miejsce jest w Moskwie”

Janusz Korwin-Mikke, poseł Konfederacji (fot. Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Janusz Korwin-Mikke, poseł Konfederacji (fot. Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że mieszkańcy terenów okupowanych przez Rosję nie chcą współpracować z nowymi władzami tylko dlatego, że boją się bezwzględnej zemsty ze strony Ukraińców. „Cywilizowany świat tych słów panu nie wybaczy” – piszą internauci i przypominają wcześniejsze prorosyjskie wpisy polityka, gdy kwestionował on zbrodnie w Buczy i był cytowany przez czołowe kremlowskie media propagandowe.

Absurdalne. Konfederacja straszy, że Ukraina zaatakuje Polskę

Część polityków Konfederacji od początku wojny prezentuje prorosyjskie stanowiska. Jeden z liderów formacji Janusz Korwin-Mikke stwierdził właśnie,...

zobacz więcej

„Rosjanie grożą surowymi karami urzędnikom, którzy na zajętych terenach za żadne skarby nie chcą współpracować z okupantami (zwłaszcza nauczycielom). Trudno się im dziwić: nie wiadomo, czy Rosja nie odda tych terytoriów, a Ukraińcy już pokazali w Buczy, co robią z kolaborantami” – napisał na Twitterze Janusz Korwin-Mikke. 


Na stanowczą reakcję ze strony internautów nie trzeba było długo czekać.


Zobacz także ->  Konfederacja broni Rosji. Szokujące porównania i tezy [WIDEO]

 

Wymyślił, że w Buczy wcale nie mordowali Rosjanie, tylko Ukraińcy i ciągle o tym bredzi. Chociaż jeszcze na początku próbował wmawiać ludziom, że to inscenizacja, tak że i tak zmienił wersję” – komentują użytkownicy sieci.


Dodają, że z drugiej strony polityk Konfederacji przyznał w końcu, że Rosjanie to okupanci. „A za współpracę z okupantem poważne państwo każe surowo. Z karą śmierci włącznie” – oceniają.


Zobacz także ->  Lider Konfederacji w obronie Rosjan: Putin ma rację!

 

„Pana miejsce jest w Moskwie” – piszą, krytykując parlamentarzystę.


„Konfederacja – głos Kremla w Twoim domu” – brzmi najpopularniejszy z komentarzy pod wpisem Korwin-Mikkego.


Nie brakuje też wpisów przypominających, że Konfederacja kwestionowała masowe śmierci w Buczy i wpisywała się tym w rosyjską propagandę. „Korwin-Mikke, lider eurosceptycznej koalicji Konfederacja w polskim parlamencie, wątpi w »masowe śmierci« ludzi w ukraińskiej Buczy, którą Moskwa nazwała fałszywą" — informowała w kwietniu w swojej depeszy agencja RIA Novosti.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej