RAPORT

Tusk kontra Tusk

Fuzja Obajtka, pieniądze Frasyniuka, łzy Kurdej-Szatan

Były poseł i opozycjonista z czasów PRL Władysław Frasyniuk w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu (fot. PAP/M.Kulczyński)
Były poseł i opozycjonista z czasów PRL Władysław Frasyniuk w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu (fot. PAP/M.Kulczyński)

PKN Orlen oficjalnie przejął Grupę Lotos. Coraz więcej wiemy o planach Platformy Obywatelskiej. Według polityków tej partii z inflacją należy walczyć tworząc ją jeszcze większą, Centralny Port Komunikacyjny jest szkodliwy i niepotrzebny, a z zasady jednomyślności w Unii Europejskiej należy jak najszybciej zrezygnować.

Kontrowersyjna decyzja radnych. Gronkiewicz-Waltz z honorowym obywatelstwem

Mimo kontrowersyjnego dorobku i oskarżeń związanych z dziką reprywatyzacją, stołeczni radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali o nadaniu honorowego...

zobacz więcej

Niedziela. Honorowe obywatelstwo, czyli Amnestia+


Jak się bawić, to na całego. Tak najwyraźniej uważa Platforma Obywatelska. Wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta stołecznego odpowiedzialnej za dziką reprywatyzację koledzy z PO zastosowali coś więcej niż amnestię. Platforma nie tylko nie zamierza rozliczać byłej prezydent, ale wręcz za jej dokonania postanowiła ją nagrodzić. Chciałoby się powiedzieć Amnestia+.


Stołeczni radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali o nadaniu honorowego obywatelstwa Hannie Gronkiewicz-Waltz. Była wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej, cieszyła się z tytułu, który rok temu otrzymała aktywistka i ofiara dzikiej reprywatyzacji śp. Jolanta Brzeska.


– Dziś z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że Warszawa miała dobrych włodarzy. Starali się, dbali o mieszkańców i mieszkanki, każdy na swój sposób chciał rozwiązywać ich problemy – mówiła bez poczucia winy Gronkiewicz-Waltz. Wielu mieszkańców stolicy ma zupełnie inną opinię na temat nowej „honorowej obywatelki”.


– Z jednej strony Hanna Gronkiewicz-Waltz ma bardzo kontrowersyjny dorobek: bierność w zakresie dzikiej reprywatyzacji czy decyzja o prywatyzacji SPECu. Wiele takich decyzji kładzie się cieniem na tej kandydaturze i każe pytać czy w ogóle jest to kandydatura uzasadniona. Z drugiej strony, na sesji, gdzie Platforma Obywatelska mająca większość w Radzie Warszawy, przegłosowała tę kandydaturę, nie dopuszczono ani radnych, ani mieszkańców do debaty nad tą kandydaturą – mówił radny Lewicy, Marek Szolc.

Prezydent Duda: Wolna Polska wstała z krwi Powstańców Warszawskich [WIDEO]

Co roku spotykamy się w przededniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, by oddać hołd Powstańcom. Warszawa, a przede wszystkim Powstańcy...

zobacz więcej

Honorowe obywatelstwo stolicy od niedzieli nie jest już zaszczytem. W kolejce po honorowe obywatelstwo Warszawy już ustawiają się kolejni „zasłużeni” politycy PO: Sławomir Nowak, Sławomir Neumann, Stanisław Gawłowski i Tomasz Grodzki. Kto powstrzyma stołeczną Koalicję Obywatelską przed nadaniem tytułu adwokatowi Robertowi N.? Na pewno nie poczucie przyzwoitości.


A przecież tak wiele zależy od postawy moralnej. Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w uroczystościach w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.


– Co roku spotykamy się w przededniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, by oddać hołd Powstańcom. Warszawa, a przede wszystkim Powstańcy czekali na ten pomnik 44 lata. Polacy co roku spotykają się tutaj, by oddać cześć i chwałę poległym, szacunek bohaterom wolnej Polski, która wstała z Ich krwi – mówił prezydent Andrzej Duda przy Pomniku Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich.


Prezydent stwierdził, że „w tych dniach nikt nie ma poczucia klęski”. – Jest tylko poczucie dumy i nieprawdopodobne poczucie wspólnoty. Ludzie przyjeżdżają tu, by mówić: „tak, jesteśmy Polakami, jesteśmy tu razem dumni” – podkreślił szef państwa.

78 lat temu w Warszawie wybuchło powstanie

78 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., na mocy decyzji Dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni...

zobacz więcej

Poniedziałek. 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego


Kolejnego dnia prezydent Andrzej Duda upamiętnił mieszkańców warszawskiej Woli zamordowanych przez Niemców na początku sierpnia 1944 r. W trakcie Rzezi Woli niemieccy naziści zamordowali między 15 a 65 tysięcy ludzi. Wszyscy ci, którzy dzisiaj tu chodzą po Woli, po tych ulicach, którzy tutaj są na tych skwerach, w istocie mają pod swoimi stopami popioły mieszkańców stolicy, którzy tutaj zostali na zawsze. Poza tymi pomnikami nie mają swoich indywidualnych nagrobków. Są poszczególnymi jednostkami wśród tysięcy, którzy tutaj zginęli – mówił prezydent Andrzej Duda.


Prezydent Duda także w poniedziałek podejmował gubernatora generalnego Australii Davida Hurley’a.– Australijczycy z podziwem patrzą na hojność narodu polskiego, który przyjął pod swoje dachy miliony Ukraińców uciekających przed wojną (…) Dziś w 78. rocznicę Powstania Warszawskiego z dumą wspominam australijskich lotników, którzy przylecieli do Warszawy z transportem środków, by wspomóc Armię Krajową, niektórzy z nich zginęli i są pochowani w Polsce – powiedział gubernator Hurley.


W rocznicę wybuchu warszawskiego zrywu premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Legia, Episkopat, Rzecznik Praw Dziecka – dziś wszyscy piszą o Powstaniu Warszawskim

Z okazji obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego media społecznościowe zalały słowa uznania dla powstańców i wspomnienia wydarzeń z 1 sierpnia...

zobacz więcej

–  Heroizm, walka o wolność, walka za wszelką cenę, także za cenę własnego życia, była wtedy i jest dzisiaj dla nas wzorem do naśladowania, wzorem dla wszystkich pokoleń (…) Nie byłoby Solidarności bez Powstania Warszawskiego. Nie byłoby więc naszej wolności współczesnej. Nie byłoby nas dzisiaj tutaj takich, jakimi jesteśmy, bez Powstania Warszawskiego, bez powstańców warszawskich – mówił premier Mateusz Morawiecki w Muzeum Powstania Warszawskiego.


Po godzinie 17 z ronda Dmowskiego na plac Krasińskich ruszył Marsz Powstania Warszawskiego. Uczestnicy na trasę marszu przynieśli baner z napisem „Stop totalitaryzmom”, nad którym umieszczone są przekreślone symbole sierpa i młota, swastyki, barwy tęczy, a także zdjęcie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.


Prezydent stolicy i wiceprzewodniczący PO robił bowiem wszystko, żeby Marsz Powstania nie mógł się odbyć legalnie, podobnie jak Marsz Niepodległości. Co innego, gdyby Robert Bąkiewicz zorganizował marsz ku czci nowej, honorowej obywatelki stolicy, Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wtedy, kto wie, może nawet Rafał Trzaskowski by się na nim pokazał. Tak, jak obiecywał w kampanii wyborczej, że jak zostanie prezydentem RP to pójdzie w Marszu Niepodległości. W końcu nie udało się: prezydentem nie został a zamiast Marszu Niepodległości poszedł w protestach Strajku Kobiet.

Morawiecki: Powiększenie narodowego koncernu jest w interesie obywateli

Powiększenie naszego narodowego koncernu jest w interesie wszystkich obywateli, bo to się przełoży na niższe ceny paliw na stacjach benzynowych –...

zobacz więcej

Wtorek. Fuzja Orlenu i Lotosu


Prezydent Andrzej Duda wystosował list na uroczystości upamiętniające bunt więźniów obozu zagłady Treblinka II. W 79. rocznicę tamtych wydarzeń przypomniał w nim, że obóz ten był głównym miejscem eksterminacji Żydów w ramach akcji „Reinhardt”. Jest naszą powinnością – współczesnych Polaków, Żydów, Europejczyków, wszystkich ludzi – pielęgnować pamięć o milionach ofiar Zagłady i strzec prawdy o tym, co wydarzyło się 80 lat temu tutaj i w innych niemieckich obozach” – napisał Andrzej Duda.


PKN ORLEN podpisał porozumienie ze Skarbem Państwa i Grupą Lotos, dotyczące przejęcia nad nią kontroli kapitałowej. Struktura transakcji została potwierdzona w maju 2021 roku w porozumieniu pomiędzy Ministerstwem Aktywów Państwowych a PKN Orlen, Grupą Lotos oraz PGNiG.


– Powiększenie naszego narodowego koncernu jest w interesie wszystkich obywateli, bo to się przełoży na niższe ceny paliw na stacjach benzynowych (…) Podstawowa reguła na rynku biznesowym brzmi, że duży może więcej. Na skutek tego połączenia będzie możliwość renegocjowania umów na dostawy ropy i zawierania nowych umów z dostawcami, którzy do tej pory nie byli zainteresowani polskim rynkiem – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. – Duży koncern energetyczny jest bardziej atrakcyjny dla graczy na światowych rynkach, jest to też gwarancja bezpieczeństwa energetycznego kraju – mówił na antenie TVP Info prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

PO podaje receptę na inflację, dziennikarz w szoku: To są czynniki proinflacyjne

Platforma Obywatelska krytykuje PiS za wysoką inflację. Wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak został więc zapytany, jak jego partia chciałaby...

zobacz więcej

Decyzja o fuzji Orlenu i Lotosu jest od dawna negowana przez Platformę Obywatelską. Każdy potrafi krytykować, zwłaszcza jeśli pielęgnuje w sobie przekonanie, że jest najmądrzejszy na świecie. Politycy PO od rana do wieczora krytykują rząd PiS z pozycji wyższości. Jest więc ciekawe, z czego to poczucie wynika.


Wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak został w mediach zapytany, jak jego partia chciałaby walczyć ze wzrostem cen, skoro tak ostro krytykuje działania władzy w tej sprawie. Siemoniak wymienił więc podwyżki dla sfery budżetowej (20 proc.), postulat podniesienia obligacji oraz wakacje kredytowe. – Nie jestem ekonomistą, ale to są raczej czynniki proinflacyjne – zauważył prowadzący rozmowę dziennikarz. 


Tymczasem Donald Tusk odwiedził gospodarstwo rolne w Mikołowie, gdzie ma przechodzić nowa linia kolejowa. Były premier grzmiał, że nie zgadza się na inwestycję „budowaną na ludzkiej krzywdzie”. Na konferencji prasowej w Sejmie pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała wypunktował 10 kłamstw lidera PO, który wielokrotnie powoływał się na bliżej nieznanych ekspertów, przekonując o bezzasadności, a wręcz szkodliwości budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tusk rozpędził się bajdurzeniu wyborcom tak dalece, że powiedział, że będzie głosował przeciwko CPK, chociaż nie ma żadnego mandatu, żeby móc to zrobić. Kto by jednak zwracał uwagę na takie szczegóły.

Seksafera w PO. Odwołują dyrektora gorzowskiego WORD

„Władze samorządu województwa lubuskiego poinformowały o odwołaniu ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie” –...

zobacz więcej

Sprzeciw Tuska przeciwko CPK w rzeczywistości to dobry znak dla tej inwestycji. Tusk zapewniał, że nie powstanie przekop Mierzei Wiślanej i przekop powstał. Tusk mówił, że nie powstanie mur na granicy z Białorusią i budowa zakończyła się zgodnie z planem, co do dnia. Wszystko więc wskazuje, że skomplikowana budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego powiedzie bez opóźnień.


Natomiast z czteromiesięcznym opóźnieniem przyszło reagować lubelskim politykom Platformy Obywatelskiej w sprawie gorzowskiego WORD. Pod wpływem mediów (które próbowały najpierw zastraszyć) władze samorządu województwa lubuskiego poinformowały o odwołaniu ze stanowiska jego dyrektora. Podczas konferencji prasowej politycy PO zaapelowali o nieferowanie wyroków w sprawie i rzecz jasna skrytykowali media, które nagłośniły szokujące kulisy afery.


– Miało dochodzić do mobbingu, a także do niemoralnej propozycji, mówmy wprost, pracy za seks – tłumaczył naczelny „Gazety Lubuskiej” Janusz Życzkowski. Jak ujawnili dziennikarze, o bulwersującej sprawie wiedzieli najważniejsi politycy w Platformie, w tym Marcin Kierwiński. Widać jednak takie standardy w PO nie budzą zdziwienia ani sprzeciwu.

Pikieta i petycja do KE w obronie dziennikarki TVP represjonowanej na Białorusi

We wtorek przed siedzibą Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie odbędzie się pikieta środowiska medialnego w obronie dziennikarki...

zobacz więcej

Środa. Halicki ogłasza plany protektoratu


Sąd Obwodowy w Homlu skazał dziennikarkę TVP Irynę Słaunikawą na 5 lat kolonii karnej za „stworzenie formacji ekstremistycznej”. Słaunikawa od 15 lat jest związana z TVP. To kolejna dziennikarka TVP bezprawnie potraktowana przez białoruskie sądy: Kaciaryna Andrejewa z Biełsatu została skazana niedawno na osiem lat pozbawienia wolności za „zdradę stanu”. 


– Ten nieakceptowalny wyrok spotka się z natychmiastową, stanowczą reakcją Polski na szczeblu międzynarodowym - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. – Zarząd Telewizji Polskiej potępia akty ograniczania wolności słowa i ograniczania podstawowych praw obywatelskich na Białorusi – stwierdził członek zarządu TVP Mateusz Matyszkowicz.


Do sprawy odniósł się także prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski: – Wyrok pięciu lat kolonii karnej dla dziennikarki Telewizji Polskiej Iryny Słaunikawej pokazuje, jak panicznie reżim Łukaszenki boi się prawdy, tego instrumentu wolności w obronie wolnych społeczeństw (…) Skierowaliśmy pismo do Europejskiej Unii Nadawców o wywarcie międzynarodowej presji na dyktatora w celu uwolnienia Iryny Słaunikawej. To bezprawie, bandytyzm, nie może być nigdy na to zgody – powiedział w TVP Info prezes TVP Jacek Kurski. 

Niemcy chcą wyeliminować Polskę z Jedwabnego Szlaku. Tusk: Ten projekt to przeszłość

Jedwabny Szlak to droga handlowa łącząca Chiny z Bliskim Wschodem i Europą. Dzięki projektom związanym z CPK, Polska miałaby się stać ważną częścią...

zobacz więcej

Z bezprawiem mamy do czynienia także w instytucjach Unii Europejskiej, które coraz chętniej przyznają sobie uprawienia, których nie przyznają im traktaty. Ostatnią „deską ratunku” jest zasada jednomyślności Rady Europejskiej, gdzie jeden, najmniejszy kraj UE może powstrzymać najsilniejsze państwa, takie jak Niemcy. Bardzo denerwuje to Berlin, który od dłuższego czasu zapowiada walkę z zasadą jednomyślności. Teraz pretekstem do tego jest wojna na Ukrainie.


W połowie lipca kanclerz Niemiec Olaf Scholz w wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine Zeitung mówił, że należy podjąć działania w celu zachowania jedności Unii Europejskiej. Zaznaczył, że oznacza to „koniec egoistycznego blokowania decyzji europejskich przez poszczególne państwa członkowskie”. Scholz nie dodał, że egoizmem w UE kierują się przede wszystkim Niemcy, które wspierają w Europie polityków, którzy nie potrafią im się przeciwstawiać w interesie własnego państwa. 


Choć zasada odejścia od jednomyślności w Unii Europejskiej będzie trudna do przeforsowania, jedno jest pewne: Niemcy w Polsce mają stabilnego sojusznika, którym jest Platforma Obywatelska. Andrzej Halicki, europoseł PO i wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, w Studiu PAP powiedział, że w niektórych sytuacjach zasada weta w Unii Europejskiej powinna zostać ograniczona. To oznacza, że politycy PO będą nas przyzwyczajać do myśli, że powinniśmy być jednak protektorem, a nie suwerennym państwem, a o naszych sprawach, lepiej, żeby decydowano w Berlinie a nie w Warszawie.

Amerykańskie myśliwce F-22 Raptor wylądowały w Łasku [WIDEO]

„Myśliwce amerykańskich Sił Powietrznych F-22 Raptor wylądowały w bazie w Łasku” - poinformował w czwartek wicepremier, minister obrony Mariusz...

zobacz więcej

Czwartek. Sumienie Tuska


Dziennikarz i publicysta Krzysztof Czabański został ponownie wybrany na przewodniczącego Rady Mediów Narodowych. Wybór przewodniczącego był jedynym punktem pierwszego posiedzenia Rady Mediów Narodowych w nowym składzie. To druga kadencja Krzysztofa Czabańskiego na stanowisku szefa RMN – pełni tę funkcję od sierpnia 2016 r.


Minister obrony narodowej, wicepremier Mariusz Błaszczak poinformował o przybyciu sześciu myśliwców uderzeniowych w ramach misji NATO. „W 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku wylądowały myśliwce F-22 Raptor z 90. Eskadry Myśliwców USA. Jedne z najnowocześniejszych myśliwców świata przybywają do Polski w ramach misji NATO Air Shielding na wschodniej flance Sojuszu” – przekazał wicepremier Błaszczak.


Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa pytano w Polsat News, czy dementuje informację, która pojawiła się w prasie, że „kontrakty na Balitc Pipe są niedopięte i w tym roku czeka nas katastrofa, jeśli chodzi o dostawy z tego kierunku”. Minister Moskwa wskazała, że „tych komunikatów negatywnych jest bardzo dużo”. 

Rok po fake newsie „Fakt” publikuje sprostowanie ws. marszałek Witek

Miało być „spektakularne lądowanie marszałek Sejmu”, wyszła spektakularna kompromitacja dziennikarzy. Rok temu portal internetowy Fakt.pl...

zobacz więcej

– Jesteśmy zabezpieczeni na ten sezon. Przede wszystkim mamy już 100 proc. gazu w magazynach i wszystkie dostawy gazu – mimo tego, co się dzieje z Nord Stream 1 – są realizowane (…) Przypomnę, że w lutym były komunikaty, że jeżeli Gazprom nas odetnie, to na pewno sobie nie damy rady i na pewno zabraknie gazu, i będzie trzeba w kuchenkach redukować już w momencie odcięcia. Odciął nas, mieliśmy 75 proc. magazynów pełnych wtedy, dostawy płyną bezpiecznie, nic się nie dzieje – zapewniła minister klimatu i środowiska, dodając, że „tak samo jest z węglem”.


Tym razem minister Anna Moskwa miała możliwość od razu sprostować „informacje prasowe”. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek takiej możliwości nie miała.


Niemal rok temu portal internetowy Fakt.pl podał, że Elżbieta Witek dotarła rządowym śmigłowcem na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Rzecz w tym, że marszałek Witek w ogóle nie było wówczas w Karpaczu. Po 11 miesiącach na stronie portalu opublikowano sprostowanie. „Roku i przegranej w dwóch instancjach sądowych potrzebował wydawca serwisu (RASP), by w końcu sprostować” – komentuje szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. To się nazywa w języku opozycji „wolne media”.

Donald Tusk: Nie ja jestem tutaj ekspertem [WIDEO]

Donald Tusk pojechał do Cieszyna, gdzie mówił m.in. o problemach z lokalną energetyką. Został więc zapytany, gdzie leży problem i jak sobie z nim...

zobacz więcej

Donald Tusk pojechał do Cieszyna, gdzie dużo mówił o problemach energetycznych. Jeden z mieszkańców, próbował dopytywać go o to, jakie są przyczyny i jakie rozwiązania wobec wspomnianych przez polityka problemów energetycznych.


– To nie ja jestem tutaj ekspertem. Wy wiecie lepiej. Wiem, że jest problem, wiem, że problem jest w trakcie rozwiązywania i wiem, że prawdziwym problemem, nie tylko energetyki cieszyńskiej, są ceny energii i brak węgla — mówił lider Platformy Obywatelskiej. Zapytany, czy ma czyste sumienie odpowiedział bez zawahania, że tak. 

Urząd Regulacji Energetyki ma blokować podwyżki cen ciepła [WIDEO]

– Urząd Regulacji Energetyki (URE) będzie blokował podwyżki cen za ciepło systemowe – poinformowała w piątek minister klimatu i środowiska Anna...

zobacz więcej

Piątek. Milczenie owiec


Minister klimatu zapewniła, że Polakom nie grożą drakońskie podwyżki cen energii, które pojawiają się za naszą zachodnią granicą.


– Urząd Regulacji Energetyki (URE) będzie blokował podwyżki cen za ciepło systemowe. Maksymalna akceptowalna podwyżka ma wynosić 40 proc. – powiedziała szefowa resortu klimatu i środowiska. Minister Anna Moskwa zablokowała także podstępny plan Komisji Europejskiej, która planowała sobie uwspólnianie zasobów zgromadzonego gazu w państwach członkowskich i narzucenie wszystkim obowiązkowej redukcji jego zużycia. W ten sposób Polska musiałaby przekazać swoje zasoby Niemcom, które swoją polityką energetyczną doprowadziły Europę do katastrofy. A skoro rząd jest przeciwko Berlinowi, to lojalny zausznik musi się odezwać.


– Sprzeciwiamy się zmuszaniu krajów do dzielenia się gazem oraz decydowaniu na poziomie UE w sprawach bezpieczeństwa energetycznego państwa (…) Krótkowzroczna polityka i niesłuchanie Polski i Ukrainy w sprawie Nord Stream nie może być teraz podstawą do wymuszania solidarności – oświadczyła minister klimatu.


 „Decyzję podjęła Moskwa. Minister Anna Moskwa” – taką kpinę z nazwiska szefowej resortu klimatu umieścił na Twitterze Donald Tusk, którego jak widać nie stać już na nic więcej.

Tak PO może „ukarać” posła Lenza. Budka potwierdza: Jeśli się mówi głupoty... [WIDEO]

Donald Tusk wyraźnie powiedział, że w Sejmie na pewno poseł Tomasz Lenz nie będzie – komentuje zamieszanie po słowach polityka PO szef klubu PO-KO...

zobacz więcej

Sejm odrzucił w piątek niemal wszystkie senackie poprawki do obszernej nowelizacji Kodeksu karnego wykonawczego, która zmienia niektóre zasady wykonywania kar więzienia. Przyjęto tylko kilka poprawek redakcyjnych.


– Polacy zasługują na to, by żyć w dużo bardziej bezpiecznym kraju. Proponujemy rozwiązania, które uderzają w mafie, w zorganizowane struktury przestępcze, czyli tych, którzy odpowiadają za największą ilość popełnianych w Polsce przestępstw. Ze smutkiem mogę zauważyć, że Platforma Obywatelska, PSL, ruch pana Hołowni, Lewica znowu stają po stronie frontu ochrony przestępców – mówił w TVP Info minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro komentując odrzucenie przez Senat propozycji zaostrzenia kar dla najgroźniejszych przestępców.


Konfederacja Korony Polskiej, partia posła Grzegorza Brauna, posądzanego o prorosyjskie poglądy, posiadała kilkadziesiąt kont w bankach i nie było pewności, kto wpłacał jej pieniądze – podała w piątek „Rzeczpospolita”. Konfederacja Korony Polskiej miała w 2020 roku aż 43 rachunki bankowe. Kto by się nie pogubił w przelewach?

Kilkadziesiąt kont partii Brauna. „Nie było pewności, kto wpłacał pieniądze”

Partia posła Grzegorza Brauna, posądzanego o prorosyjskie poglądy, posiadała kilkadziesiąt kont w bankach i nie było pewności, kto wpłacał jej...

zobacz więcej

Nie wiemy jeszcze co było na rachunkach Konfederacji, ale dowiedzieliśmy się jaki przelew trafił do właściciela pewnej owcy. W Krakowie urzędnicy wynajęli sympatyczne zwierzątko, którego zadaniem było towarzyszenie wiceprezydentowi Andrzejowi Kuligowi podczas konferencji prasowej.


Według Interii za wynajęcie owcy zapłacono ponad 6 tys. zł z publicznych pieniędzy. To kilkanaście razy więcej niż za wynajęcie hostessy z agencji modelek.  Ale o gustach się nie dyskutuje. Można natomiast dyskutować o pieniądzach. 6 tys. złotych to więcej niż pensja miesięczna niejednego pracownika krakowskiego samorządu.  Portal Interia wylicza też, że za tę kwotę urzędnicy mogliby kupić całe stado składające się z około 20 owiec… Co na to słynący z oszczędności mieszkańcy Grodu Kraka?

Ziobro o „froncie obrony przestępców”: Polacy zasługują na bezpieczniejszy kraj

– Polacy zasługują na to, by żyć w dużo bardziej bezpiecznym kraju. Proponujemy rozwiązania, które uderzają w mafie, w zorganizowane struktury...

zobacz więcej

Sobota. Kurdej-Szatan w oskarowej roli


Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że polecił wszcząć śledztwo w sprawie wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Według ostatnich informacji w wypadku zginęło 11 osób, 12 ofiara zmarła w szpitalu, a co najmniej 34 zostały ranne.


Do Zagrzebia pojechał minister zdrowia Adam Niedzielski. – Pacjenci, którzy doznali obrażeń w wypadku autobusu jadącego do Medjugorje, są w Chorwacji pod świetną opieką – mówił w Zagrzebiu minister Niedzielski. Szef resortu podziękował rządowi – premierowi, wicepremierowi oraz ministrowi zdrowia Chorwacji za udzieloną pomoc dla ofiar wypadku.


Wrocławski sąd warunkowo umorzył w czwartek sprawę Władysława Frasyniuka oskarżonego o znieważenie żołnierzy. Chodzi o jego słowa na antenie TVN24, które – zdaniem prokuratury – stanowiły znieważenie polskich żołnierzy. Orzeczenie jest nieprawomocne, a prokuratura zapowiedziała apelację.


Zbulwersowany minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro opublikował w mediach społecznościowych wpis: „Polski Żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie Cię obrazić. Bronisz nas, naszych dzieci, domów, Ojczyzny. Na polskie sądy może nie masz co liczyć, ale na Polaków zawsze. Jesteśmy z Ciebie dumni. Chwała Ci, polski Żołnierzu!” – napisał Zbigniew Ziobro na Twitterze. Minister Ziobro, że żołnierze „nie zarabiają tyle pieniędzy, co biznesman pan Frasyniuk”, nie mogą pozwolić sobie na adwokatów, którzy będą bronić ich dobrego imienia.

Amnesty International Polska komentuje wojenny raport. I protestuje w Warszawie

Amnesty International niezmiennie potępia inwazję Rosji na niepodległą Ukrainę i konsekwentnie wzywa do pociągnięcia sił rosyjskich do...

zobacz więcej

Władysław Frasyniuk rzeczywiście dysponuje znacznie majątkiem i do tego cieszy się ogromna pomocą państwa. Internauci wyliczyli, że za czasów rządów Zjednoczonej Prawicy otrzymał gigantyczna pomoc ponad blisko 3 mln 800 tys. złotych, z czego 3,5 miliona z PFR. Swojego stosunku do rządu ani polskiego wojska nie zmienił. 


– Mamy w tej chwili pomnik rasistowskiego rządu, ten wielki płot, który jest symbolem hańby, upokorzenia, zaprzeczeniem tego wszystkiego, co się mieści w słowie „solidarność” – mówił ostatnio Władysław Frasyniuk odnosząc się do muru na granicy z Białorusią.


Barbara Kurdej-Szatan, inna osoba publiczna, która lżyła polskich mundurowych broniących naszej granicy państwowej przed operacją hybrydową Łukaszenki i Putina, która ma z tego tytułu sprawę w sądzie. Aktorka poprawia sobie więc nastrój na eventach środowisk związanych z PO. Skarży się tam na hejt jaki ją spotkał, po tym jak nazwała funkcjonariuszy „mordercami”. Na Pol'and'Rock Festival przekonywała nawet, że przeprowadzono na nią „atak państwowy”. Podczas wydarzenia w pewnym momencie do mikrofonu podszedł mężczyzna, który powiedział, że jest żołnierzem. Stwierdził, że gdy oni z kolegami muszą biegać po granicy za nielegalnymi imigrantami, ona śpi, spędza czas w restauracji lub popija sobie kawę. Aktorka ostro odpowiedziała, a potem, widząc, że jej argumentacja nie jest zbyt przekonująca, rozpłakała się na zawołanie…

Słupska adwokat raniła nożem dwóch mężczyzn. Była pod wpływem alkoholu

Katarzyna R., znana adwokat ze Słupska, została zatrzymana przez policję. Miała ciężko zranić nożem dwóch mężczyzn – poinformowało Radio Gdańsk. –...

zobacz więcej

Może już lepiej udawać łzy niż atakować z prawdziwym z nożem w ręku. Katarzyna R., znana adwokat ze Słupska, została zatrzymana przez policję. Adwokat jest podejrzana o ciężkie zranienie nożem dwóch mężczyzn. Podczas zatrzymania kobieta stawiała czynny opór – znieważała policjantów, jednego z funkcjonariuszy kopnęła, a drugiego uderzyła głową w twarz. To nie tylko wstyd dla palestry – sprawa ma bowiem podtekst polityczny. Zdaniem internautów, agresywna kobieta należy do stowarzyszenia Defensor Iuris, sprzeciwiała się reformie sądownictwa i stawała w obronie radykalnego lewicowego aktywisty Michała Sz. „Margot”. Czy teraz może liczyć na łaskawość sądu, podobnie jak Władysław Frasyniuk?


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej