RAPORT

Tusk kontra Tusk

Na włoskiej wyspie wprowadzono „nakaz całowania”

Miejsce stało się popularne wśród turystów (fot. PAP/EPA)
Miejsce stało się popularne wśród turystów (fot. PAP/EPA)

„Strefa romantyczna. Obowiązek całowania się” – tablica z takim napisem znajduje się w malowniczym punkcie widokowym na włoskiej wyspie Capri. Wyżej umieszczono znak przedstawiający całującą się parę. Tablicę ustawiły władze miejscowej gminy Anacapri na wniosek mieszkającego tam 23-latka.

Niezwykły przewodnik niewidomego psa

Nie od dziś wiadomo, że psy świetnie sprawdzają się w roli przewodników osób niewidomych. Gdy jednak same tracą wzrok, są bezradne. Chyba że mają...

zobacz więcej

Jednoznaczne zalecenie widnieje na niebieskiej tablicy stojącej na tarasie widokowym o nazwie Belweder Marzyciela niedaleko latarni morskiej w Punta Carena. Miejsce to często odwiedzane jest przez młodzież. 


Piękny widok rozciągający się stamtąd, który przyciąga wielu zakochanych zainspirował młodego mieszkańca wyspy Simone Acamporę do złożenia w urzędzie gminy propozycji ustawienia tam zabawnego znaku. 


Władze przyjęły jego wniosek i na początku sierpnia pojawił się tam nakaz całowania. W ten sposób miejsce to stało się jeszcze większą atrakcją turystyczną na Capri.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej