RAPORT

Wojna na Ukrainie

Frasyniuk oskarża rząd o „autorytaryzm”. Wziął od państwa 3,6 mln zł pomocy

Władysław Frasyniuk (fot.
Władysław Frasyniuk (fot.

Władysław Frasyniuk regularnie atakuje polityków Zjednoczonej Prawicy. Przedstawicieli rządu nazywa „rasistami” i twierdzi, że PiS wprowadza ustrój totalitarny. Tymczasem z rejestrów dotyczących pomocy publicznej wynika, że firma Frasyniuka dostała dzięki rządowi gigantyczną pomoc finansową. Chodzi o kwotę, o jakiej zwykły Kowalski może jedynie pomarzyć.

Żołnierz zwrócił się do Kurdej-Szatan. „Basia się popłakała”

Barbara Kurdej-Szatan wywołała burzę, gdy nazwała funkcjonariuszy broniących polskich granic „mordercami”. Teraz na Pol'and'Rock Festival skarżyła...

zobacz więcej

O Władysławie Frasyniuku było szczególnie głośno, gdy w ubiegłym roku na antenie TVN24 nazwał funkcjonariuszy broniących granic „psami” i „śmieciami”. Działo się to w momencie, gdy przygotowując inwazję na Ukrainę, Rosja i Białoruś wysyłała do Polski tysiące nielegalnych imigrantów.


Rok później Frasyniuk nadal krytykuje tych, którzy chcą ochrony granic.


Zobacz także ->  Od „psów” i „śmieci” wyzywał żołnierzy broniących granicy. Sąd w sprawie Frasyniuka

 

– Mamy w tej chwili pomnik rasistowskiego rządu, ten wielki płot, który jest symbolem hańby, upokorzenia, zaprzeczeniem tego wszystkiego, co się mieści w słowie „solidarność” – powiedział odnosząc się do muru na granicy z Białorusią. Wcześniej Frasyniuk przekonywał, że „PiS tworzy w kraju system autorytarny” i zapewniał, że władza brutalnie traktuje wszystkich tych, którzy nie zgadzają się z polityką rządu.


W mediach społecznościowych przypomniano więc, że firma FF Fracht, której Władysław Frasyniuk jest założycielem i współwłaścicielem, dostała dzięki rządowi ogromne pieniądze.

Frasyniuk przyznał się do winy? Prawnik ocenia

Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk – żona Władysława Frasyniuka – podzieliła się na Facebooku informacjami na temat przebiegu procesu męża, który...

zobacz więcej

Jak czytamy na stronie Krajowego Rejestru Sądowego, 14 maja 2020 r. spółka dostała z Polskiego Funduszu Rozwoju 3,5 mln zł zaliczki zwrotnej jako „pomocy rekompensującej negatywne konsekwencje ekonomiczne związane z COVID-19”.


Zobacz także ->  Ziobro o Frasyniuku: Sam siebie zdefiniował, kim jest

 

9 lipca 2020 r. w rejestrze widnieje z kolei gwarancja 83 tys. zł od prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego w charakterze „pomocy de minimis w sektorze transportu drogowego”. Taka sama pozycja, tylko na kwotę 80 tys. zł, pojawiła się również dzień później – 10 lipca 2020 r.


Co ciekawe, wsparcie z publicznych pieniędzy firma Frasyniuka pobierała już wcześniej, choćby w 2016 roku, i było to: 18 tys. zł od prezydenta Gdańska, 38 tys. zł od prezydenta Wrocławia oraz 13 tys. zł ze Starostwa Powiatu Ostrowskiego.


Wcześniej, gdy rządziła koalicja PO-PSL, firma otrzymywała według rejestru maksymalnie kilka tysięcy złotych.


Zobacz także ->  Władysław Frasyniuk stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia

 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej