RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pijana adwokat dźgnęła dwóch mężczyzn? „Wcześniej broniła »wolnych sądów«”

Katarzyna R. miała zaatakować funkcjonariuszy (fot. PAP/Albert Zawada, twitter.com/stanczykmaciej)
Katarzyna R. miała zaatakować funkcjonariuszy (fot. PAP/Albert Zawada, twitter.com/stanczykmaciej)

Ciężko zraniła nożem dwóch mężczyzn, znieważyła policjantów, a nawet uderzyła jednego z nich głową. Zdaniem internautów, agresywna kobieta ze Słupska to adwokat, która należała do stowarzyszenia Defensor Iuris, sprzeciwiała się reformie sądownictwa i stawała w obronie radykalnego lewicowego aktywisty Michała Sz. „Margot”. Katarzyna R. nie odpowiedziała na próby kontaktu ze strony portalu tvp.info. Postępowanie w całej sprawie wszczął już Rzecznik Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Koszalinie.

Żołnierz zwrócił się do Kurdej-Szatan. „Basia się popłakała”

Barbara Kurdej-Szatan wywołała burzę, gdy nazwała funkcjonariuszy broniących polskich granic „mordercami”. Teraz na Pol'and'Rock Festival skarżyła...

zobacz więcej

W nocy z piątku na sobotę doszło do awantury, w której miała brać udział słupska adwokat Katarzyna R.


Według użytkowników sieci, to ta sama mecenas, która wrzucała do sieci grafiki z hasłem „dziś sędziowie jutro ty” i swoje zdjęcia z hasłem „murem za Igorem Tuleyą”.


Otwarcie sprzeciwiała się reformie wymiaru sprawiedliwości i przekonywała, że procedura wykonywania testów na COVID-19 to „absurd”. Udostępniała filmiki posłanki Koalicji Obywatelskiej Klaudii Jachiry i promowała materiały Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.


Zobacz także ->  Słupska adwokat raniła nożem dwóch mężczyzn. Była pod wpływem alkoholu

 

Portal tvp.info zwrócił się do Katarzyny R. z prośbą o komentarz. Niestety, do momentu publikacji tego artykułu nie odpowiedziała na nasze próby kontaktu.


Zaatakowała policjantów


Jak informowało Radio Gdańsk, 39-letnia Katarzyna R. jest podejrzana o ciężkie zranienie nożem dwóch osób. Jedna z nich w poważnym stanie przebywa w słupskim szpitalu.

Papież pojedzie na Ukrainę

Papież Franciszek odwiedzi Ukrainę przed swą wrześniową podróżą do Kazachstanu – ogłosił w sobotę ukraiński ambasador przy Stolicy Apostolskiej...

zobacz więcej

Do szokujących zdarzeń doszło w nocy z piątku na sobotę (5-6 sierpnia). Atak nożem miał mieć miejsce na ulicy Lelewela. Zaatakowani to mężczyźni w wieku 39 i 36 lat.


Jeden z mężczyzn został zraniony w pośladek, a drugi otrzymał dwa ciosy: jeden w brzuch, a drugi w szyję.


Zobacz także ->  Sędzia Iustitii krytykuje europosła PiS. „To jest dopiero skandal”

 

„Policjanci po dotarciu na miejsce ustalili rysopis osoby mogącej mieć związek z tymi zdarzeniami. Dokładne sprawdzenie terenu przyległego doprowadziło do zatrzymania 39-latki. Została zatrzymana w samochodzie. Auto prowadziła pod wpływem alkoholu” – podaje Radio Gdańsk i dodaje, że kobieta znieważyła dwóch policjantów. Jednego z funkcjonariuszy kopnęła, drugiego uderzyła głową w twarz.


Trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Odebrano jej również prawo jazdy.


Postępowanie dyscyplinarne


Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie, Rzecznik Dyscyplinarny Izby Adwokackiej wszczął postępowanie dyscyplinarne w całej sprawie.


Zobacz także ->  Od „psów” i „śmieci” wyzywał żołnierzy broniących granicy. Sąd w sprawie Frasyniuka

 

„Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie z dnia 20 stycznia 2022 r. adwokat Katarzyna R. przeniesiona została na listę adwokatów niewykonujących zawodu z uwagi na zaprzestanie prowadzenia działalności gospodarczej” – informuje „Dziennik Bałtycki”.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej