RAPORT

Tusk kontra Tusk

Papież pojedzie na Ukrainę

Franciszek (fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)
Franciszek (fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)

Papież Franciszek odwiedzi Ukrainę przed swą wrześniową podróżą do Kazachstanu – ogłosił w sobotę ukraiński ambasador przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz po audiencji w Watykanie. Jego spotkanie z papieżem poświęcone było planom papieskiej podróży do Kijowa.

Papież Franciszek spotka się z patriarchą Cyrylem

Jednym z gości VII Kongresu Przywódców Światowych Religii Tradycyjnych w Kazachstanie będzie patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl – podaje...

zobacz więcej

Ambasador Jurasz napisał po audiencji u Franciszka, że usłyszał od niego: „Jestem bardzo blisko Ukrainy i chcę wyrazić tę bliskość przez moją wizytę”.


Dyplomata dodał: „Przez wiele lat, a zwłaszcza od początku wojny Ukraina czekała na papieża i będę szczęśliwy witając go przed jego podróżą do Kazachstanu”. Jurasz nie podał żadnych innych szczegółów.


Wizytę Franciszka w stolicy Kazachstanu Nur-Sułtanie Watykan zapowiedział na 13-15 września, a okazją do niej jest zorganizowany tam zjazd przywódców religijnych ze świata. Papież spotka się tam prawdopodobnie z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej