RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tragedia w Chorwacji. Autokar miał ważne badanie techniczne [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Autokar, który uległ tragicznemu wypadkowi w Chorwacji, został wyprodukowany w 2011 roku. Miał aktualne badanie techniczne ważne do dnia 13 grudnia 2022 roku – przekazał Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. W katastrofie zginęło 12 osób, zaś ponad 30 zostało rannych. Trwa ustalanie przyczyn katastrofy.

Jest śledztwo polskiej prokuratury ws. wypadku w Chorwacji

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że polecił wszcząć śledztwo w sprawie wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Według...

zobacz więcej

– Trudno powiedzieć jak było w tej konkretnej sytuacji. Jeżeli był to jeden kierowca, nie było odpoczynku w czasie jazdy to ten kierowca mógł w ciągu jednego dnia prowadzić pojazd maksymalnie 10 godzin. Potem musiał musiał wziąć dzienny odpoczynek. Jeżeli było dwóch kierowców mogli oni jechać maksymalnie 20 godzin – mówił w TVP Info Gajadhur.


– Co ważne, kierowcy muszą odpoczywać w trakcie jazdy. Po 4,5 godzinie łącznej jazdy musi być minimum 45 minut przerwy, to jest czas na regenerację sił, odpoczynek kierowców. To jest bardzo ważna kwestia, żeby kierowcy byli wypoczęci. Inspekcja Transportu Drogowego podczas każdej kontroli sprawdza czy kierowcy są trzeźwi, wypoczęci. Sprawdzamy również czas pracy za poprzednie dni. Te kontrole są skrupulatnie prowadzone – wyjaśnił.


Tragedia na autostradzie


Do wypadku drogowego doszło w sobotę około godziny 5.40 rano na autostradzie A4 w kierunku Zagrzebia, w położonym na północ od stolicy Chorwacji regionie varażdińskim, między wsiami Jarek Bisaški i Podvorec. Autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. Zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne.


Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię + 385 148 99 414, pod którą członkowie rodzin ofiar wypadku autokaru w Chorwacji mogą uzyskać informacje.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej