RAPORT

Tusk kontra Tusk

12 policjantów jedzie do Chorwacji pomóc poszkodowanym

Do wypadku polskiego autokaru doszło na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia (fot. arch.PAP/PIXSELL)
Do wypadku polskiego autokaru doszło na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia (fot. arch.PAP/PIXSELL)

12 policjantów zostało skierowanych do pomocy poszkodowanym w wypadku autokaru w Chorwacji przy zabezpieczeniu bagaży oraz by służyć pomocą poszkodowanym, znajdującym się szpitalu w Zagrzebiu – poinformował w sobotę rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Jest śledztwo polskiej prokuratury ws. wypadku w Chorwacji

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że polecił wszcząć śledztwo w sprawie wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Według...

zobacz więcej

Mariusz Ciarka poinformował, że 12 policjantów obecnych już w Chorwacji zostało skierowanych do akcji pomocy w związku z wypadkiem polskiego autokaru w tym kraju.


– 2 policjantów zostało skierowanych do zabezpieczenia bagażu podróżnych i rzeczy osobistych na miejscu wypadku autokaru, a pozostali mają służyć pomocą poszkodowanym polskim obywatelom znajdującym się w szpitalu w Zagrzebiu – podkreślił Ciarka.


Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus jechał w kierunku Zagrzebia. Według ostatnich informacji zginęło 11 osób, 12 ofiara zmarła w szpitalu, ponad 30 osób zostało rannych.


W lipcu i sierpniu kilkunastu polskich policjantów pełni służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach nad Morzem Czarnym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej