RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Możliwe, że ktoś jest pod autobusem”. Chorwacki wicepremier o tragedii

W polskim autobusie jechały 43 osoby, możliwe, że ktoś jest uwięziony pod autobusem, czekamy na pełną listę pasażerów – oświadczył na konferencji prasowej w mieście Varażdin chorwacki wicepremier i minister spraw wewnętrznych Davor Bożinović. W wypadku zginęło 12 osób.

Polscy ministrowie lecą do Chorwacji. Premier Morawiecki o tragicznym wypadku: Pielgrzymowali do Medjugorie

Autokarem, który uległ wypadkowi w Chorwacji jechali pielgrzymi do Medjugorie – poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył...

zobacz więcej

Po wypadku drogowego na autostradzie A4 w szpitalu w Varażdinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Bożinovicia i szefowej chorwackiej obrony cywilnej Maji Grba-Bujević. 

  

O wypadku zaalarmował jeden z pasażerów 

 

– Informację o wypadku dostaliśmy od polskiego obywatela, który był w autobusie. Na miejsce pojechały wszystkie służby ratunkowe, 16 zespołów ratowniczych, strażacy, policja (...). Na tę chwilę mamy informację, że 11 osób zmarło (na miejscu wypadku; 12. zmarła w szpitalu – red.). 32 osoby zostały przewiezione do szpitali i jedna z nich zmarła w szpitalu. Z przekazanych informacji wynika, że wielu pasażerów jest poważnie rannych – powiedział Bożinović, cytowany przez portal dziennika „Vecernji List”. Dodał, że pozostaje w kontakcie z władzami Chorwacji i Polski, w tym premierem Mateuszem Morawieckim. 

  

Bożinović potwierdził podawane już wcześniej informacje, że autobus jechał spod Warszawy i wiózł pielgrzymów do Medjugorje. Dodał, że przyczyny wypadku są badane. Przekazał też, że „wśród osób zidentyfikowanych jako ofiary śmiertelne i ranni nie było dzieci”. 

  

Według Grba-Bujević 12 osób zmarło w wyniku wypadku, a wszystkie pozostałe osoby znajdujące się w autobusie zostały ranne. 

  

Autobus wciąż jest podnoszony i zawsze może się okazać, że pod spodem uwięziony jest jeszcze ktoś z pasażerów, ale mamy nadzieję, że tak nie jest – dodała Grba-Bujević. 

  

Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Zagrzebiu, Varażdinie i Czakovcu. 

 

Zobacz także: Jest numer infolinii dla bliskich osób poszkodowanych w wypadku w Chorwacji

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej