RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Właściciel TVN ze stratą. Ogłoszono wyniki finansowe Warner Bros. Discovery

HBO Max i Discovery Plus zostaną połączone w jedną platformę streamingową (fot. R.Henrique/SOPA/LightRocket/Getty)
HBO Max i Discovery Plus zostaną połączone w jedną platformę streamingową (fot. R.Henrique/SOPA/LightRocket/Getty)

Najnowsze

Popularne

Tegoroczna fuzja WarnerMedia i Discovery przyniosła 3,41 mld dolarów straty netto w ujęciu kwartalnym – wynika z najnowszego sprawozdania finansowego koncernu. HBO Max i Discovery+ zostaną zamienione w 2023 roku w jedną platformę – przekazał David Zaslav, CEO Warner Bros. Discovery.

Sąd zgodził się na przejęcie Eurozetu przez Agorę. Prezes UOKiK składa apelację

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny złożył apelację od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. który wyraził...

zobacz więcej

Jak wynika ze sprawozdania finansowego, wydatki Warner Bros. Discovery w minionym kwartale były o 3,64 mld dolarów wyższe od wpływów, sięgnęły 13,47 mld dolarów. Koszty amortyzacji i utraty wartości wyniosły 2,27 mld dolarów, podczas gdy rok wcześniej samo Discovery zaksięgowało tylko 341 mln dolarów – podje portal „Wirtualne Media”. 


W związku z fuzją koncern poniósł 983 mln dolarów kosztów transakcyjnych i integracyjnych oraz 1,03 mld dolarów tytułem restrukturyzacji. Strata operacyjna sięgnęła 3,64 mld dolarów, a strata netto – 3,41 mld dolarów, wobec odpowiednio 779 i 718 mln dolarów zysku Discovery przed rokiem – wskazano.


Połączony produkt


Warner Bros. Discovery oficjalnie ogłosiło, że do połowy 2023 roku wypuści w Stanach Zjednoczonych połączony produkt HBO Max-Discovery+ i opracuje bezpłatną, wspieraną reklamami opcję usługi. W Europie natomiast platforma pojawi się na w 2024 roku. Firma wyznaczyła sobie cel 130 milionów abonentów na całym świecie do 2025 roku. To o 40 milionów więcej klientów niż dzisiaj.


David Zaslav, CEO Warner Bros. Discovery powiedział, że HBO Max ma konkurencyjny zestaw funkcji, ale ma problemy z wydajnością i klientami. Z kolei Discovery+ jest lepsze pod względem technologicznym.Użytkownicy w Polsce mogą korzystać z HBO Max oraz kolekcji Discovery+ dostępnej na platformie Player. Player jest własnością Grupy TVN, która należy do Warner Bros. Discovery (a ten koncern powstał zaś z fuzji spółek WarnerMedia i Discovery w kwietniu 2022 roku). Istnieje więc możliwość, że Player połączony zostanie z nową platformą. 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej