RAPORT

Tusk kontra Tusk

Jest śledztwo polskiej prokuratury ws. wypadku w Chorwacji

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że polecił wszcząć śledztwo w sprawie wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Według ostatnich informacji w wypadku zginęło 11 osób, 12 ofiara zmarła w szpitalu, a co najmniej 34 zostały ranne.

Polscy ministrowie lecą do Chorwacji. Premier Morawiecki o tragicznym wypadku: Pielgrzymowali do Medjugorie

Autokarem, który uległ wypadkowi w Chorwacji jechali pielgrzymi do Medjugorie – poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył...

zobacz więcej

„Poleciłem, by w związku z katastrofą Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo z art. 173 par. 3 Kodeksu karnego” – napisał Ziobro na Twitterze. 

 

Minister sprawiedliwości o tragedii w Chorwacji 

 

Przepis ten przewiduję karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat dla sprawcy katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, której następstwem jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób.

 

Zbigniew Ziobro wyraził też najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar tragicznego wypadku. 

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus jechał w kierunku Zagrzebia. Według pierwszych informacji zginęło 11 osób, 12 ofiara zmarła w szpitalu. 


Zobacz także: Jest numer infolinii dla bliskich osób poszkodowanych w wypadku w Chorwacji


W wyniku tragicznego wypadku autokaru w Chorwacji zginęli Polacy. Wielu jest rannych. Robimy wszystko by pomóc naszym Rodakom na miejscu – zapewnił z kolei wicepremier, minister aktywów Jacek Sasin. Przekazał też wyrazy współczucia dla rodzin i bliskich.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej