RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Jest numer infolinii dla bliskich osób poszkodowanych w wypadku w Chorwacji

Najnowsze

Popularne

Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię + 385 148 99 414, pod którą członkowie rodzin ofiar wypadku autokaru w Chorwacji mogą uzyskać informacje – poinformowało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Do zdarzenia doszło na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus jechał w kierunku Zagrzebia. W wypadku zginęło 12 osób, jest wielu rannych.

Polscy ministrowie lecą do Chorwacji. Premier Morawiecki o tragicznym wypadku: Pielgrzymowali do Medjugorie

Autokarem, który uległ wypadkowi w Chorwacji jechali pielgrzymi do Medjugorie – poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył...

zobacz więcej

Najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku polskiego autokaru było zaśnięcie kierowy – podała chorwacka telewizja publiczna HRT. W wypadku zginęło 12 osób, jest wielu rannych. Autokar posiadał numery rejestracyjne z Grodziska Mazowieckiego.

 

Jak poinformował polski resort, „ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię + 385 148 99 414, pod którą członkowie rodzin ofiar mogą uzyskać informacje”

 

„Polskie służby konsularne są na miejscu i udzielają niezbędnej pomocy. Do Chorwacji na polecenie Premiera RP Mateusza Morawieckiego i Ministra Spraw Zagranicznych Zbigniewa Raua udają się dzisiaj Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Wiceminister Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz, a także medycy i psychologowie z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medyczne” – podało na stronie internetowej MSZ.

Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele chorwackiego rządu, wicepremier i minister spraw wewnętrznych Davor Bożinović oraz wicepremier i minister ds. weteranów Tomo Medved


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej