RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Polscy ministrowie lecą do Chorwacji. Premier Morawiecki o tragicznym wypadku: Pielgrzymowali do Medjugorie

Najnowsze

Popularne

Autokarem, który uległ wypadkowi w Chorwacji jechali pielgrzymi do Medjugorie – poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył kondolencje rodzinom ofiar. W wypadku zginęło 12 osób, a 34 jest ranne. Na polecenie premiera na miejsce wypadku udaje się minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceszef MSZ Marcin Przydacz, a także medycy i psychologowie.

Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Wiele ofiar śmiertelnych [WIDEO]

12 osób zginęło a 34 osoby zostały ranne w wypadku polskiego autobusu, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy...

zobacz więcej

Miejscowa policja informuje już o 12 ofiarach śmiertelnych. Premier polecił polskim służbom konsularnym organizację wsparcia dla rodzin uczestników wypadku. 

 

Morawiecki rozmawiał z premierem Chorwacji


„O szczegółach tragedii rozmawiałem dziś rano z premierem Chorwacji Andrejem Plenkovicem, który zapewnił o pełnym wsparciu chorwackich służb medycznych” – podkreślił Mateusz Morawiecki. 

 

Do wypadku doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. 


 

Wyrazy współczucia rodzinom ofiar przekazał także prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że polskie władze podejmują „wszystkie możliwe działania”, aby pomóc rodakom na miejscu tragedii.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej