RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Wiele ofiar śmiertelnych [WIDEO]

12 osób zginęło a 34 osoby zostały ranne w wypadku polskiego autobusu, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia – poinformowała chorwacka agencja prasowa HINA. Informację tę potwierdził rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina. Autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że byli to pielgrzymi, którzy zmierzali do Medziugorie.

Autokar z dziećmi i opiekunami wjechał do rowu. Są ranni

Autobus wjechał do rowu przy drodze gminnej Wytrębowice - Kowróz (woj. kujawsko-pomorskie). Do szpitali na obserwacje zabranych zostało 31 dzieci w...

zobacz więcej

Do wypadku drogowego doszło około godziny 5:40 na autostradzie A4 w kierunku Zagrzebia, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między wsiami Jarek Bisaški i Podvorec, gdy z drogi zjechał autobus z polskimi tablicami rejestracyjnymi i wpadł do rowu przy autostradzie – podała chorwacka policja. Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca zasnął za kierownicą. Przyczyny zdarzenia będą jeszcze ustalane.


Potwierdzono śmierć 12 osób. Jest 34 rannych. Wcześniej informowano o 11 ofiarach śmiertelnych. Kolejna zmarła w szpitalu w Zagrzebiu.


Jak powiedział rzecznik MSZ, polski resort dyplomacji czeka na „głębsze potwierdzenia”. – Mamy na razie informacje ze strony chorwackiej o 11 ofiarach śmiertelnych, o osobach rannych. Wiemy, że ten wypadek zdarzył się w rejonie Varazdinu w Chorwacji – powiedział Jasina.


Rzecznik MSZ poinformował, że na miejsce wypadku jadą w tej chwili przedstawiciele polskich służb konsularnych, udaje się tam także chorwacki minister spraw wewnętrznych.


Na miejscu są też – minister spraw wewnętrznych Davor Božinović i minister ds. weteranów Tomo Medved.


Czytaj także: 19-letni motocyklista wpadł pod koła autobusu. „To był cud”

 

Ranni zostali przetransportowani do szpitali w Zagrzebiu i Varaždinie i Czakovcu.


Chorwacka policja poinformowała, ruch na odcinku Breznički Hum - Komin w kierunku Zagrzebia jest zamknięty i odbywa się objazdem.teraz odtwarzane
Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Wiele ofiar śmiertelnych

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej