RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zełenski: Ostrzał Zaporoskiej Elektrowni Atomowej to akt terroru

 Rosyjskie wojska dwukrotnie zaatakowały teren elektrowni (fot. arch.PAP/EPA/S.ILNITSKY)
Rosyjskie wojska dwukrotnie zaatakowały teren elektrowni (fot. arch.PAP/EPA/S.ILNITSKY)

Najnowsze

Popularne

Rosyjski ostrzał Zaporoskiej Elektrowni Atomowej to akt terroru, który spowodował ryzyko dla całej Europy – oświadczył w piątek wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Rosjanie ostrzelali Zaporoską Elektrownię Jądrową

Rosyjskie wojsko ostrzelało Zaporoską Elektrownię Jądrową. Obiekt znajduje się w okupowanym przez Rosjan mieście Enerhodar.

zobacz więcej

– Dzisiaj okupanci stworzyli kolejną nadzwyczaj ryzykowną sytuację dla całej Europy: ostrzelali Zaporoską Elektrownię Atomową – powiedział szef państwa i zaznaczył, że rosyjskie siły przeprowadziły w piątek ostrzał obiektu dwukrotnie.


Prezydent przypomniał, że jest to największa elektrownia atomowa w Europie. – I jakiekolwiek ostrzały tego obiektu to jawne i zuchwałe przestępstwo, akt terroru – dodał.


Według Zełenskiego Rosja „powinna odpowiadać już za sam fakt stworzenia zagrożenia dla elektrowni atomowej”.


Wskazał, że to kolejny argument za tym, by Rosja została uznana za państwo sponsorujące terroryzm. To też argument przemawiający za objęciem sankcjami całego rosyjskiego sektora energii atomowej.W piątek rosyjskie wojska dwukrotnie zaatakowały teren Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Jak powiadomił ukraiński koncern Enerhoatom, doszło do uszkodzenia stacji azotowo-tlenowej, co grozi ryzykiem wycieku wodoru i uwolnienia do atmosfery substancji promieniotwórczych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej