RAPORT

Wojna na Ukrainie

Synoptyk: Odpoczniemy od upałów

W sobotę będzie chłodniej niż w ciągu ostatnich dni. Termometry niemal w całym kraju wskażą od 19 do 25 stopni Celsjusza. Tylko na południowym wschodzie ciągle powyżej 30 stopni – mówi synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Iwona Bazyluk.

Sprzedajesz na OLX? Uważaj na oszustów. Oto, jak działają

Pod koniec lipca stołeczna policja poinformowała o ujęciu mężczyzny, który na portalu ogłoszeniowym OLX miał udawać kupującego w celu wyłudzenia od...

zobacz więcej

W sobotę niemal w całym kraju będzie już chłodniej. Na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie przeważnie małe, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Można spodziewać się tam przelotnych opadów deszczu, miejscami burz z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm. 

  

Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza nad morzem, 20 na północnym wschodzie, do 24-25 w centrum. Najcieplej będzie na południowym wschodzie do 32 stopni. 

 

Pogodowa mapa Polski – sobota 6 sierpnia 2022 

  

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, lokalnie porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h. 

    

Źródło: IMGW-PIB

 

W nocy z soboty na niedzielę opady deszczu i burze tylko na południowym wschodzie. Tam wysokość opadów wyniesie do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie, bez opadów. Temperatura minimalna od 8 stopni Celsjusza na północy, około 12 w centrum, do 14-15 stopni na południowym wschodzie. 

  

Wiatr słaby umiarkowany, tylko na krańcach południowo wschodnich i nad morzem porywisty, północny i północno zachodni. 

  

W niedzielę do 25 stopni Celsjusza 

 

W niedzielę również chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza nad morzem, 24 na zachodzie, do 25 stopni na południowym wschodzie. Na północy możliwe słabe opady deszczu. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany, północny i północno zachodni. 

 

Zobacz także: Jak pomóc zwierzętom podczas upałów? Weterynarz radzi

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej