RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pożar zakładu produkującego paliwa na Dolnym Śląsku

Płonie zakład przetwórstwa tworzyw sztucznych w miejscowości Osła (pow. bolesławicki), w którym wytwarzane są paliwa. Na terenie przedsiębiorstwa zgromadzonych jest 10 tys. ton plastików i 1200 ton gotowych paliw. W akcji gaśniczej uczestniczy 120 strażaków i 33 wozy strażackie - poinformował w piątek rzecznik PSP bryg. Karol Kierzkowski.

Pożar w szpitalu. Są ofiary

Pięć osób zginęło, a 44 zostało rannych w pożarze, który wybuchł w piątek w szpitalu w mieście Inczon ok. 50 km na południowy-wschód od Seulu w...

zobacz więcej

Zakład przetwórstwa tworzyw sztucznych w miejscowości Osła zajmuje powierzchnię o wymiarach ok. 150 na 150 metrów, cały jest otoczony murem.


„Na terenie przedsiębiorstwa znajdują się dwie hale i składowisko tworzyw sztucznych. Łącznie jest tam 10 tys. ton plastików i 1200 ton gotowego paliwa” – przekazał Kierzkowski.


Pożarem objętym jest ok. 75 proc. powierzchni zakładu. Strażacy walczą z ogniem od godziny 18. Na miejscu jest 120 strażaków i 33 samochody strażackie.Nie ma informacji o poszkodowanych osobach. W pobliżu nie ma również zabudowań mieszkalnych. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej