RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ziobro o „froncie obrony przestępców”: Polacy zasługują na bezpieczniejszy kraj

– Polacy zasługują na to, by żyć w dużo bardziej bezpiecznym kraju. Proponujemy rozwiązania, które uderzają w mafie, w zorganizowane struktury przestępcze, czyli tych, którzy odpowiadają za największą ilość popełnianych w Polsce przestępstw. Ze smutkiem mogę zauważyć, że Platforma Obywatelska, PSL, ruch pana Hołowni, Lewica znowu stają po stronie frontu ochrony przestępców – powiedział w TVP Info minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro komentując odrzucenie przez Senat propozycji zaostrzenia kar dla najgroźniejszych przestępców.

Miał zgwałcić nastoletnią Ukrainkę, sąd go wypuścił. Reaguje minister sprawiedliwości

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro wydał polecenie złożenia zażalenia na decyzję sądu, który odmówił tymczasowego...

zobacz więcej


– Ze smutkiem mogę zauważyć, że Platforma Obywatelska, PSL, ruch pana Hołowni, Lewica znowu stają po stronie frontu ochrony przestępców, bo chodzi o zaostrzenie kar dla tych absolutnie najgroźniejszych z najgroźniejszych kryminalistów, wielokrotnie karanych, zdemoralizowanych, wielokrotnych zabójców – mówił szef resortu sprawiedliwości. 

 

– Chcemy, aby tacy zabójcy jak Trynkiewicz, który zamordował czterech chłopców, nie mogli się starać o przedterminowe zwolnienie, jak w jego przypadku, tylko dostawali bezwzględne dożywocie. Chcemy, żeby sprawcy gwałtów popełnianych ze szczególnym okrucieństwem mogli być pewni znacznie surowszego wyroku. Dzisiaj to jest maksimum 15 lat, a to jest straszne przestępstwo. Więc proponujemy, żeby to była kara do 30 lat pozbawienia wolności – wyjaśniał lider Solidarnej Polski. 

 

Ziobro zauważył, że rozwiązania zawarte w projekcie nowelizacji „uderzają w mafie, w zorganizowane struktury przestępcze, czyli tych, którzy odpowiadają za największą ilość popełnianych w Polsce przestępstw – by ludzie czuli się bezpieczniej”.  

 

Przeczytaj także: Ziobro o zgodzie Tuska i Kopacz na zmianę zasad handlu emisjami: Będzie wniosek do TK 

 

– Bo Polacy zasługują na to, by żyć w dużo bardziej bezpiecznym kraju – podkreślił. – Mimo wojny, bezpiecznie czuje się w Polsce o 15 proc. Polaków więcej niż wtedy, kiedy zostawałem ministrem sprawiedliwości – dodał polityk.  

 


– To jest zasługa wszystkich służb, które działają w ramach współpracy naszego rządu realizując surowszą politykę karną, ale chcemy dać prokuratorom, policji, innym służbom jeszcze lepsze narzędzia, wymierzone w tych najgorszych kryminalistów – tłumaczył Zbigniew Ziobro w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info. 

 

– PO staje po stronie tych, którzy bardzo chętnie głosują na nią, bo w zakładach karnych, zwłaszcza tych o najostrzejszym rygorze, dostają rekordowe wyniki – ocenił.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej